Gemlik'te Kaldırım Ve Yol Kenarları Nefes Alsın Projesi
  Gemlik'te Kaldırım Ve Yol Kenarları Nefes Alsın Projesi

  Gemlik’te Kaldırım Ve Yol Kenarları Nefes Alsın Projesi

  Gemlik’te Kaldırım Ve Yol Kenarları Nefes Alsın Projesi

Gemlik’te Kaldırım Ve Yol Kenarları Nefes Alsın sloganı ile yola çıkan İlçe Emniyet Müdürlüğü  Trafik ekipleri ve Gemlik Belediyesi  Zabıta ekipleri çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Çalışmalar ile ilgili bilgilendirme ve uyarı broşürü hazırlayıp işyeri sahiplerine dağıtan ekipler açıklamalarında, Yaşlıların, engellilerin ve çocukların da yaya kaldırımlarını kullandıklarını, yayaların kaldırımlarında herhangi bir engel ile karşılaşmadan rahatça yürüyebilmeleri gerektiğini, yaya kaldırımlarını kullanamayan yayaların yol kenarlarında yürümeye çalışarak kazalara davetiye çıkardıklarını, hatta ölümle sonuçlanan üzücü kazalara sebebiyet verdiklerini belirterek, işyeri sahiplerinin bu konuda duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Yine araç park yerlerine bırakılan masa, sandalye, tabela vb. malzemelerin, park etmek isteyen araçlara engel teşkil ettiği, park yeri bulamayan araçların çift sıra parklanmalar yaparak trafik akışına engel oldukları ve trafikte aksamalara yol açtıkları belirtildi. Yapılan uyarılara uymayan işyeri sahiplerine gerekli idari para cezası uygulanacağı yönünde ikazlarda bulunuldu.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Yeşilay'dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti

Gemlik Yeşilay’dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti

Gemlik Yeşilay’dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti ‘Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı Diyorsan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir