Kadınlar Plajı açılışa gün sayıyor
Kadınlar Plajı açılışa gün sayıyor

Kadınlar Plajı açılışa gün sayıyor

Kadınlar Plajı açılışa gün sayıyor

Gemlik Belediyesi tarafından son hazırlıkları tamamlanan Kadınlar Plajı açılışa gün sayıyor.

Daha önce Hasanağa Kampı’nda Gemlikli kadınların kullanımına açılan ve yoğun ilgi gören Kadınlar Plajı, yapılan tadilat ve düzeltmelerin tamamlanması ile 24 Haziran’da hizmete açılacak.

Plaj yerindeki düzenlemeleri yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik’in imkânlarından herkesin eşit ve rahat şekilde faydalanması gerektiğini söyledi.

Başkan Sertaslan, “imkânlarımızdan herkes eşit olarak faydalanabilmeli”

Başkan Sertaslan yeniden hizmete girecek Kadınlar Plajı hakkında şöyle konuştu; “Ülkemizin deniz konusunda en şanslı ilçelerinden biri olan Gemlik’te kilometrelerce uzunlukta bir sahil şeridimiz var. Gemlik Körfezi’nin bizim bulunduğumuz kıyısı rüzgâr alımı itibariyle denize girmeye en uygun noktalara sahip. Yaz aylarında deniz turizminden faydalanmak için bizlerin de gerekli düzenlemeleri sağlamak, ihtiyaçları temin etmek öncelikli görevlerimizin arasında bulunuyor. İlçemizde yaşayan bütün hemşerilerimizin sahip olduğumuz imkânlardan eşit derecede faydalanmasını, bu imkânlara kolayca ulaşmasını istiyoruz. Bu kapsamda Gemlik Belediyesi olarak gerekli tadilatını tamamladığımız kadınlar plajımızı önümüzdeki hafta hizmete sokacak ve arzu eden hanımların burada rahatça denize girmelerini, güneşlenmelerini sahilimizden yararlanmalarını sağlamış olacağız.”

 

Gemlik Kadın platformu tepkili

Öte yandan konuyla alakalı Gemlik Kadın Platformu yazılı bir açıklama yaparak duruma tepki gösterdi. Yapılan açıklamada; “Gemlik Belediye başkanı Mehmet Uğur Sertaslan bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “kadın plajı “ tadilat ve iyileştirme çalışmaları yaparak tekrar açılacağını ifade etmiştir. Pozitif ayrımcılığı çok yanlış anlamış olan belediye başkanımız bu proje ile biz kadınlara sınırları çizilmiş belli alanlara sıkıştırılmış bir hayat vaadediyor. Deniz kıyılarını cinsiyet ayrımı yapıp kadın plajları diye bölmektense aynı kıyılarda kadın erkek ve çocukların sağlıklı  güvenilir ortamlarını yaratma çabalarına girmelidir. AKP belediyelerinin yıllarca yaratmak istediği gerici,kadını ötekileştiren  projeleri şimdide CHP belediyesi  tarafından yapılmaya çalışılması doğru bir tavır değildir. Hayatın her alanında kadın-erkek bir arada yaşamayı öğrenmek zorundayız. Bu tür projeler beraberinde bir çok projenin de önünü açacaktır. Pembe otobüslerden çay kahve içtiğimiz alanlara kadar ama biz kadınlar kimsenin  geri yanlarıyla  uzlaşmayacağımızı her türlü ayrışmanın karşısında duracağımızı üstüne basa basa vurguluyoruz. Derhal bu proje iptal edilip aile plajı olarak hayata geçirilmelidir. Son olarak belediyemiz bu tür çalışmalar yerine kadının sosyal,siyasal ve ekonomik yönde geliştiren çalışmaları hayata geçirmesini talep ediyoruz” denildi.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Kumla'da oturduğu evi ateşe verdi

Kumla’da oturduğu evi ateşe verdi

Kumla’da oturduğu evi ateşe verdi Gemlik Kumla mahallesinde bir kişi oturduğu daireyi ateşe verdi. Küçük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir