Özgür Aksoy Mezarı Başında Anıldı
Özgür Aksoy Mezarı Başında Anıldı

Özgür Aksoy Mezarı Başında Anıldı

Özgür Aksoy Mezarı Başında Anıldı

Gemlikli Meslek şehidi Av. Özgür Aksoy, ölümünün 2. yılında Orhangazi Yeniköy’deki mezarının başında anıldı.

Anma törenine Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Asude Şenol, Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, yönetim kurulu üyeleri, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ile Aksoy’un meslektaşları, siyasetçiler, arkadaşları, dostları ve ailesi katıldı.

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, Özgür Aksoy’un iyi bir dost, baba, eş, ağabey ve evlat olduğunu belirterek başladığı konuşmasında “Birlikte avukatlık yaptık, birlikte tiyatro yaptık. Biz onu unutmayacağız. Her yıl aynı Cengiz Abi gibi yanında olacağız. Sadece o gün için değil Özgür’le ilgili anılarımızı yeri geldikçe adliye koridorlarında, avukat bekleme odalarında, tiyatro sahnesinde gülümseyerek anlatacağız” dedi.

Altun, Gemlik Cumhuriyet Savcılığı’nın, Gemlik Adliyesi avukat bekleme odasına Av. Özgür Aksoy adını vermek istediğini ifade ederek “Özgür’ün adına yakışan bir kütüphane ya da kitaplık olmalı. Bununla ilgili görüşmeyi en kısa sürede yapacağız” diye konuştu.

Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Asude Şenol, Özgür Aksoy’un meslek şehidi olduğunu belirterek “Babası Ali Aksoy benim arkadaşımdı. Birlikte mücadele ettik. Özgür, babasının emanetiydi bir anlamda. Özgür de Ali Aksoy da bu ülke için çok değerli insanlardı. Vazgeçilemez değerdeydiler. İkisi de yaşama ruh katan, anlam katan, güzellik katan insanlardı. Onları tanımış olmak bir şans ve şereftir” dedi.

Özgür Aksoy’un 1. ölüm yıl dönümünde mezarı başında “Seneye belediyenin çelengini getireceğim buraya” diyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da, “Özgür’ün olduğu yerde konuşmak zor. Yüreğim soğuyor gibi oluyor, buraya geldiğimde ne diyeceğimi bilmiyorum. Tek tesellimiz, Özgür’ün geride bıraktığı eşi, çocukları, kardeşleri, annesi. Hepsi sağlıklılar. O mutludur şu an. Özgür yüreğinde herkese yer olan bir adamdı. Huzur içinde uyusun. Söz vermiştik kendisine geçen yıl, Gemlik Belediyesi’nin çelengini getireceğiz demiştik. O çok istiyordu bunu. Makam arzusu değildi isteği. Aşık olduğu kente hizmet edebilme aşkıydı onunki. İnşallah ona layık olacağız. Onun istediği Gemlik’i yaratacağız” diye konuştu.

Özgür Aksoy’un eşi Av. Çiğdem Alnıak Aksoy da kısa konuşmasında, Yaşar Kemal’in “İnsan evrende gövdesi kadar değil, yüreği kadar yer kaplar” sözünü hatırlattı ve “Özgür de bizim evrenimizde hala koskoca bir yer kaplıyor” dedi.

Mezarları yan yana bulunan Av. Özgür Aksoy ve Babası Av. Ali Aksoy için Kuran okundu dua edildi. Arkadaşları, dostları ve ailesi Aksoy’un mezarına karanfil bıraktı.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Özgür Aksoy Mezarı Başında Anıldı

Özgür Aksoy Mezarı Başında Anıldı

Özgür Aksoy Mezarı Başında Anıldı Gemlik’te 4 Temmuz 2017 yılında bürosundan çıktığı sırasında hain bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir