Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya Oldu
Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya Oldu

Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya Oldu

Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya Oldu

Gemlik Kent Konseyi seçimleri Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapıldı. Dernekler STK’lar ve kurumların oy kullandığı seçimde Gürhan Çetinkaya ve Şükrü Deviren isimleri yarıştı.

Genel kurulda ilk sözü Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim aldı. Serim; ”Gemlik Kent Konseyini vatandaş tanıdı ve sivil toplum sahiplendi. Kent Konseyleri siyasetten uzak kalmalı. Göreve gelecek arkadaşlarımızın, bizden daha yukarıya taşımasını bekliyoruz. Gemlik zeytinini tanıtmak için festival düzenlendi” dedi.

Sertaslan Belediye İle Uyuma Dikkat Çekti

Ardından söz alan Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan; ”Bugün bir iş kazasında bir yurttaşımızı kaybettik. Kaymakamımızın 15 yaşında oğlunu kaybettik, hepimizin başı sağ olsun. Bunun bizim yönetimimizde planlanan bir işim de üzüntüsü içimdeyim.

Mukaddes abla tarafsız olması gerektiğini söyledi. Kararlarım yerel yönetimler elinde de hizmete geçirildiği yerler. Mahalle meclisleri oluşmalı. Emek verenlere teşekkür ediyoruz.

Bundan sonra üzerine koymamız lazım. Gemlik’i Marmara’nın incisi yapma vizyonu ortaya tekrar çıktı. İnsanımızı denizle birleştirmeliyiz. Gemlik Belediye Meclisine yol gösterecek yer olmalı burası.

Ne siyasal, ne ekonomik beklenti olması gerekir. Tarafsız olması gereken kent konseyinin belediye ile uyum içinde olunmalı. Burada ortaya çıkacak sonucun Sertaslan’ın galibiyeti ve malubiyeti sayılmaya başladı. Kent Konseyi Belediye Başkanı ile hesaplaşma yeri değil. Buradan ayar verilmez. Eksik olan arkadaşlarımızın varlığı ile alakalı bilgi verildi. Geçen seçimlerin 30 kili ile yapıldığını unutmayalım” şeklinde konuştu.

Çetinkaya; Zeytin ve Balıkçılık Konseyleri Kuracağız

Adaylardan ilk sözü alan Gürhan Çetinkaya; ”İşlerimizden en önemlisi çocuklarımıza dokunmak. Evlatlarımızı tehlikeden korumak. Kent Konseyi ne iş yapıyor diyorlar. Bizler de üzeri e koyarak gerçekleştireceğiz. 81 ilden gelen arkadaşlarımızı kucaklaştıracağız.Yerel demokrasinin güçlenmesi, sorunların belediye meclisine taşınabilmesi için hep birlikte çalışacağız. Zeytin ve balıkçılık konseyi kuracağız” dedi.

Deviren; Ezber Bozmak İstiyoruz

Son olarak söz alan Şükrü Deviren ise; ”Gerçekten demokratik ortam, Gemlik için umutluyum. Ben kalbine inanan, aklı ile hareket eden adamım. Eğer kalbim doğru değilse, imanın doğru değildir. İnsanların hayatlarında dönüm noktaları vardır. Ben patika yollardan çok kör yılanlara basarak geçtim.

Biz insan kazanmadıkça toplum bir yere gelmez. Ben başkanımın sözlerinden umutluyum. Siz kendinizi geliştiremezseniz, gelecek ile alakalı doğruların olamaz. Biz ezber bozmak niyetindeyiz. Biz insan olarak birbirimize değer vermeliyiz.

Biz hiç kimseyi ötekileştirmeden  insanları birleştirmeye çalışıyoruz. Gemlik dinamikleri bir araya getirmeli. Bu kent için kaygılanıyorum ben. Huzur ve barışın kenti yazısı beni çok etkiledi. Bem Gürhan Bey ile yeni tanıştım. Seçimi kazandığımda yanımda olmasını isteriz. Biz insanlara kendi ihtiyaçlarını karşılamak için beceri ve cesaret kazandırmalıyız” dedi.

Ad okunarak yapılan kapalı seçim sonrası Çetinkaya 60, Deviren ise 40 aldı. Gemlik Kent Konseyinin yeni başkanı Gürhan Çetinkaya oldu.

Çetinkaya’nın listesi şu isimlerden oluştu; Pınar Ateşli, Fatih Ustalar, Erol Akbaş, Tuğan Büyükbaşaran, Nazmi Erbatur, Fatih Buluk, Reyhan Çorum, Sedat Akkuş, Mahmut Önder, İsmail Beki, Mualla Çiğdem, Mürvet Günay, Akif Alanlar, Erol Coşkun, Hacı Ömer Yavuz, Onur Nazım Bıyık, İhsan Acar, Cafer Çelikbilek, Fikri Kurt, Sevgi Terzi.

 

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'te Yasaklara Uymayanlara 96 bin TL Ceza

Gemlik’te Yasaklara Uymayanlara 96 bin TL Ceza

Gemlik’te Yasaklara Uymayanlara 96 bin TL Ceza Koronavirüs Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında, Ramazan Bayramı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir