Erzurumlular’dan Başkan Sertaslan’a ziyaret
Erzurumlular’dan Başkan Sertaslan’a ziyaret

Erzurumlular’dan Başkan Sertaslan’a ziyaret

Erzurumlular’dan Başkan Sertaslan’a ziyaret

Gemlik Erzurumlular Derneği, Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ı makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Hacı Örnek ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra meclis üyeleri CHP’li Fatih Aydın ve Tekin Rama ile Ak Partili Elif Acar’da ziyarette hazır bulundu.

İlk olarak söz alan Erzurumlular Derneği Başkanı Hacı Örnek, dernekler yerleşkesi projesini hatırlatarak yerleşkenin detayları hakkında bilgi aldı. İlçemizde kurulan kültür evlerine de değinen Örnek, yerleşke projesi hakkında detayları sordu.

Başkan Sertaslan, “hemşeri derneklerinin yüzü birbirine dönecek”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise, Anadolu’nun farklı bölgelerinden çeşitli kültürleri birbirine dönük olarak bir araya getirmek istediklerini söyledi. Geçen yıl gerçekleştirilen Hemşeri Dernekleri Festivali’nde dernek stantlarının ip gibi dizilmesini doğru bulmadıklarını belirten Sertaslan, bu stantların birbirine bakar şekilde yerleştirilerek kültürlerin bir araya getirilmesi ayrıca festivalin bir et ve döner şenliğine dönüşmemesi gerektiğini söyledi.

Başkan Sertaslan şöyle konuştu; “belediyemizin içinde bulunduğu Sosyal Yaşam Merkezi’ni dernekler yerleşkesi haline getirmek öncelikli planlarımızın içinde. Belediyemizi de şu anda verimli kullanılmayan çarşıdaki alışveriş merkezine taşıyacağız. Planları çizildi. Birkaç ayrıntısı kaldı. Onlar da tamamlanınca durum netleşecek. Sosyal Yaşam Merkezi dernekler için çok uygun. Burada bulunan Cemil Meriç Kültür Merkezi yerleşkenin kalbi olacak. Hocalarımız çocuklarımıza her yörenin halk oyunlarını öğretecek. Derneklerimizin büroları olacak. Çeşitli hizmetler sunulacak. İlçemize ve derneklerimizin birlik ve beraberliğine büyük katkı sağlayacak.”

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik sahilleri hak ettiği hizmete kavuşuyor

Gemlik sahilleri hak ettiği hizmete kavuşuyor

Gemlik sahilleri hak ettiği hizmete kavuşuyor Gemlik Belediyesi’nin yetkisine geçen sahillerde çalışmalar başladı. Mudanya ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir