Anasayfa / Gemlik Haber / ‘Milli Piyango’ adı altında Milli Kumar!

‘Milli Piyango’ adı altında Milli Kumar!

‘Milli Piyango’ adı altında Milli Kumar!

Anadolu Gençlik Derneği Gemlik İlçe Başkanı Caner LİMON yaptığı açıklamada;

Kur’an-ı Kerim’de Maide suresi 90. ayette, “Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz” buyrulduğunu kaydeden Caner Limon, “Öncelikle Milli Piyangonun bir kumar olduğunu bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Bilinmelidir ki, Anadolu Gençlik Derneği olarak bizler, Milli Piyango adı verilen oyunla kitlelerin kumarla buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan, birçok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, her türlü kumar ve eğlence anlayışını reddediyoruz.

Evet, piyango devletin bir kurumudur ama kumar kurumudur. Devletin kurumu olması iman etmiş Müslümanlar üzerindeki etkisini değiştirmez. Ayrıca devlet yetkilileri de bunu sorgulamalı ve konuya acil çözüm bulmalıdırlar. Şunu da belirtmek gerekir ki, son yıllarda bu konuda hiçbir önlem alınmadığı gibi aksine kumar dahada yaygınlaşmıştır.

Önceleri sadece Milli Piyango çekilişi yapılır, haftanın 2 günü de at yarışı yapılırdı. Bir de Spor toto vardı. Milli Piyango, Sayısal Loto, 10 Numara, iddia, Süper loto, Kazı Kazan, Ganyan, Şans Topu gibi bahis oyunları şimdiki son dönemde yaygınlaşmış ve özellikle spor müsabakaları ve hassaten futbol maçları iddia oyunu ile kumar aracına dönüştürülmüştür. Şans Topu ve İddia son on yılda yeni bir icat olarak bulundu her yerde kumar şubeleri açıldı ve şimdi at yarışları 7 gün koşuyor. Gündüz yetmiyor bir de gece koşuyor. 2002 yılından bugüne Türkiye’de kumar tam 4 kat artmıştır.

Yılbaşı Kutlamasına Hazırlanan Belediye Başkanlarına ve Bürokratlara sesleniyoruz;

Size emanet edilen milletin hakkını, kamu bütçesini yılbaşı konserleri vesilesiyle şarkıcılara, çalgıcılara yedirmeyin!

İşçinizi, memurunuzu, personelinizi kumara, harama, günaha hizmet ettirmeyin!  Onlara içki servisi, kumar çekilişi yaptırmayın!

7 düvelin tankla, topla, tüfekle geçemediği Çanakkale’nin, yılbaşı vesilesiyle içkiyle, kumarla, ahlaksızlıkla geçilmesine vesile olmayın!

Fakir, fukaranın, yetimin hakkını yılbaşı tebriklerine ve hediyelerine harcayarak israf etmeyin!

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Belediyespor’dan güreşte başarı üzerine başarı

Belediyespor’dan güreşte başarı üzerine başarı

Belediyespor’dan güreşte başarı üzerine başarı Gemlik Belediyesporlu gençler güreş alanında önemli dereceler elde etti. Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir