Okuldaki Tartışmalı Yalıtım Malzemesi Sökülüyor

  Okuldaki Tartışmalı Yalıtım Malzemesi Sökülüyor

  Okuldaki Tartışmalı Yalıtım Malzemesi Sökülüyor

Gemlik’te vatandaşların ve müteahhitlerin tepkisini gazetemizin gündeme getirdiği, tartışmalara neden olan yalıtım malzemesi, bahse konu okul inşaatından  sökülüyor.

Gemlik Orhangazi Caddesinde yapımı devam eden Hamidiye ilk ve ortaokulunda Gemlik Belediyesi tarafından izin verilmeyen yalıtım malzemesi tepki çekmişti. Kolay yanma riski bulunan ve hiç bir şekilde izin verilmeyen uygulamanın çok sayıda öğrencinin eğitim göreceği okulda yapılması da vatandaşların ve bazı müteahhitlerin tepkilerinin odağı olmuştu. Duruma Gemlik Müteahhitler derneğide yaptıkları yazılı açıklama ile tepki göstermişti.

Gemlik Belediyesi ve Ak Parti Konuya Dahil Oldu

Olayın gazetelerde ve basında yer almasının ardından Gemlik Belediye Başkanı RefiK Yılmaz ve Ak Parti ilçe başkanı Yaşar İslam Bursa Valiliği  ile yatırımları izleme ve koordinasyon merkezi ile temasa geçti. Gemlik’te yapılan inşaatlarda izin verilmeyen ve güvenli olmayan malzemenin kullanılmaması gerektiğini dile getirilirken, Gemlik Belediyesi de diğer binalarda kullanılmamasının nedenlerini sıraladı.

Girişimler sonrasında tepkilere neden olan yalıtım malzemesinin sökülmesi çalışmalarına başlandı.    Yerine hangi kalitede yalıtım malzemesi yapılacağı merak ediliyor.



Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Yeşilay'dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti

Gemlik Yeşilay’dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti

Gemlik Yeşilay’dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti ‘Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı Diyorsan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir