Gemlik Belediyespor Başkanı Uslu’dan hakem kararlarına tepki!
Gemlik Belediyespor Başkanı Uslu’dan hakem kararlarına tepki!

Gemlik Belediyespor Başkanı Uslu’dan hakem kararlarına tepki!

Gemlik Belediyespor Başkanı Uslu’dan hakem kararlarına tepki!

Gemlik Belediyespor Başkanı Durmuş Uslu, Gemlik Belediyespor – Tütünspor arasında oynanan karşılaşmada hakemin verdiği hatalı kararlara tepki gösterdi.
Türk sporunun hakem yetiştirme sorunu olduğunu ifade eden Uslu, “dünya literatürüne girecek bir hakem hatası yaşandı” dedi.
Düdüğünü hemen alın!
Gemlik Belediyesporun maçındaki yanlı hakem tutumuna değinen Başkan Uslu, “Belediyespor maçımızda hakem, faul sebebiyle maçı durdurdu. Maçın durdurmasının ardından top rakibin önünde kalırken rakipte topu ağlara gönderdi. Hakem efendi de faulü iptal edip golü verdi. Bu hakemliğin ve futbol kitabının neresinde yazıyor? Bunlar yirmisinde neyse kırkında da aynı olur. Bunların elinden hemen düdüğü alın. Futbolda bu anlayışı temizlemeden bir adım ileriye gidemeyiz” dedi.
Biz sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu vurguluyoruz.
Gemlik Belediyespor’un oyuncu yetiştirmede her zaman ahlakı ön plana çıkarttığını ifade eden Uslu, “Biz çocuklarımızı yetiştirirken; rakibin oyuncularına, hakemlere ve taraftarlara sporun ahlak, dostluk ve kardeşlik olduğunu vurguluyoruz. Oyuncularımızın o şuurda sahaya çıkmasını sağlıyoruz. Gemlik Belediyespor kulübü olarak kurulduğumuz günden bu yana bu düsturla hareket ettik ve bugüne kadar hakemlerimiz ile ilgili ne bir eleştiri ne de bir satır yazı yazdık. Bugün sahada maçı yöneten arkadaşa hakem dememiz mümkün değildir. Kırmızı kart ve faul gibi kararlarda hataları anlarız ama faul olarak durdurduğun oyunda golü nasıl verdin? Bu kararı anlamamız imkansızdır! İfadelerini kullandı.

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik’te sağanak yağış etkili oldu...

Gemlik’te sağanak yağış etkili oldu…

Gemlik’te sağanak yağış etkili oldu… Gemlik’te sağanak yağış etkili olurken, jandarma rampası ve Cumhuriyet mahallesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.