BAYDAR,"ÜLKÜCÜLERİN TEK SUÇ U DEVLETİNİ VE VATANINI SEVMEKTİ"
BAYDAR,"ÜLKÜCÜLERİN TEK SUÇ U DEVLETİNİ VE VATANINI SEVMEKTİ"

BAYDAR,”ÜLKÜCÜLERİN TEK SUÇ U DEVLETİNİ VE VATANINI SEVMEKTİ”

BAYDAR,”ÜLKÜCÜLERİN TEK SUÇ U DEVLETİNİ VE VATANINI SEVMEKTİ”

Baydar, “Ülkücülerin tek suçu devletini ve vatanını sevmekti”
Gemlik Ülkü Ocakları Başkanı İsmail BAYDAR, 12 Eylül darbesi ile ilgili basın açıklaması yayınladı.
Türk Milletinin yıllarca unutamayacağı, kara bir gündür diyen BAYDAR, “Ülkücülerin tek suçu devletini ve vatanını sevmekti”dedi.
Gemlik Ülkü Ocakları Başkanı Baydar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“12 Eylül 1980 Günü Türk Milletinin yıllarca unutamayacağı, kara bir gündür. Demokrasi ve milli iradenin hiçe sayıldığı, Dış mihrakların ve Türk düşmanlarının sevindiği gündür.
1944’de işkence gören Türk Milliyetçileri, 12 Eylül 1980 ‘de yok edilmeye çalışıldı.Ülkücü hareket, 12 Eylül Darbesinin çilesini, zorluklarını yaşadı, işkencelere ve idamlara maruz kaldı.Vatan sevgisinin bedelini ödedi. 12 Eylül zihniyetine göre devletini ve vatanını sevmek suçdu, Ülkücülerin, tek suçu buydu.
Bedeli ne olursa olsun ,Ülkücüler vatan sevdalılarıdır. Ülkücü hareket , Mete Han’dan, Osman Gazi’den, Mustafa Kemal Atatürk’ten, Başbuğ Alparslan Türkeş’ten aldığı bayrağı asla yere düşürmeyecektir.
Bu kara günün yıldönümü vesilesiyle, Başta Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ olmak üzere 12 Eylül Darbesi sonucu ,idam edilen ve Vatan Haini terörist,militan katillerin saldırıları sonucu şehadete ulaşmış binlerce Ülkücü Şehitlerimizi, Taş Medreselerde solan ‘Ülkü Devleri’mizi dualarla,rahmetle minnetle anıyorum.
Kabirleri nur, mekanları cennet olsun. Yüce Allah onlardan razı olsun”.Dedi.
Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik’in yeni kardeşi ‘Dezginja’

Gemlik’in yeni kardeşi ‘Dezginja’

Gemlik’in yeni kardeşi ‘Dezginja’ Gemlik Belediyesi, Moldova Gagavuz Özerk Cumhuriyeti’ndeki Dezginja Belediyesi ile kardeş şehir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.