Dev Operasyonda Tutuklu Sayısı  62 Oldu
Dev Operasyonda Tutuklu Sayısı  62 Oldu

Dev Operasyonda Tutuklu Sayısı  62 Oldu

Dev Operasyonda Tutuklu Sayısı  62 Oldu

Gemlik Merkezli yapılan uyuşturucu operasyonunda yargılamalar devam ediyor. Gemlik Adliyesinde görülen davalarda, savcılık tarafından 2 kişi özel durumundan dolayı salınırken, şu ana kadar 70 kişi davaya dâhil edilmiş oldu.

Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ve Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 850 polisin katılımıyla, 50 adrese yapılan şafak baskını nda göz altınan alınan 85 kişiden 62’si tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Aylarca süren teknik takip, Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin incelemesi, araştırma ve delil toplama yaptığı çalışma, aynı zamanda soruşturma savcısının 6 aylık çalışması Gemlik’te uyuşturucu ticaretine büyük darbe vurdu. İlk olarak Gemlik İlçe Emniyetine getirilen şüphelilerin adliyeye sevkleri devam etti. Üç günün toplamında 62 kişi tutuklanarak Bursa Kapalı Cezaevine gönderildi. 8 kişi ise Adli Kontrol şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

13 KİŞİ DAHA TUTUKLANMAK ÜZERE SEVK EDİLECEK

Gemlik adliyesine bugün yapılacak sevkler sonrasında da, 13 kişinin daha tutuklanmaya sevk edilmesi bekleniyor. Yapılan operasyon sonrasında, elde edilen deliller ve soruşturmanın ardından, Gemlik’te uyuşturucu ile mücadeleye yönelik çalışmaların devam edeceği kaydedildi.

Ayrıca operasyon kapsamında 12 kişiye daha Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkartıldı.

Böylece  dev operasyonda gözaltı sayısı da 97’ye ulaşmış olacak.

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

En İyi Kentsel Tasarım Projesi Ödülü Gemlik Belediyesi’nin

En İyi Kentsel Tasarım Projesi Ödülü Gemlik Belediyesi’nin

En İyi Kentsel Tasarım Projesi Ödülü Gemlik Belediyesi’nin Gemlik Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.