Amfitiyatroda klasik müzik akşamı
Amfitiyatroda klasik müzik akşamı

Amfitiyatroda klasik müzik akşamı

Amfitiyatroda klasik müzik akşamı

Gemlik Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan amfitiyatroda ilk program gerçekleşti. Gemlik’in yeni sahnesinin ilk konuğu Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası oldu.
Pandemi süreci nedeniyle sinema, tiyatro ve konser gibi tüm sosyal faaliyetler bir süreliğine kısıtlanmıştı. Gemlik Belediyesi, normalleşme sürecinde önemli bir etkinliğe imza attı. Manastır sahilinde yapımı tamamlanan yaklaşık iki bin kişilik amfitiyatroda senfoni orkestrası konseri düzenlendi. Açıkhavada gerçekleşen konser, akşam saatlerinde izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Sağlık tedbirleri ve sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek gerçekleştirilen konsere beş yüzü aşkın izleyici katılırken sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilen canlı yayını ise binlerce kişi izledi.
Daha önce Müzik Etkinlikleri kapsamında ilçemizde ilk kez konser veren Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, bir kez daha Gemlikliler ile buluştu. Programda Albinoni, Stamitz, Bach, Mozart ve Pachelbel’in eserleri seslendirildi.
Konser sonrası Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan adına orkestra şefi Dağhan Doğu’ya çiçek takdim eden Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Mert Dimili, pandemi nedeniyle orkestranın sınırlı kapasite ile geldiğini belirterek “çok daha güzel günlerde orkestramızın tamamıyla, barışın ve huzurun kenti, zeytinin ve yerli otomobilin başkenti Gemlik’te ağırlamak istiyoruz” dedi.
Başkan Dimili şöyle konuştu: “Amfi tiyatromuzun açılışını müziğin en sofistike hali olan klasik müzikle gerçekleştirmek bizlere ayrıca onur verdi. Sizleri burada ağırlamaktan çok mutlu olduk, teşekkür ederiz.”
Amfitiyatroda konser, tiyatro ve diğer kültür etkinlikler önümüzdeki haftalarda da devam edecek.

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

Ülkücü Şehit Erol Pınar Anıldı

Ülkücü Şehit Erol Pınar Anıldı

  Bu gönderiyi Instagram’da gör   Gemliktv (@gemliktv)’in paylaştığı bir gönderi Ülkücü Şehit Erol Pınar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir