DRONE İLE UYUŞTURUCU SATICISI TAKİBİ
DRONE İLE UYUŞTURUCU SATICISI TAKİBİ

DRONE İLE UYUŞTURUCU SATICISI TAKİBİ

DRONE İLE UYUŞTURUCU SATICISI TAKİBİ

Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ile mücadelede drone ile etkili sonuçlar alıyor. Son operasyonda ilçeler arasında drone takibi sonrasında, uyuşturucu ticareti yapan iki zanlı yakalandı.
ORHANGAZİDEN GEMLİK’İN KÖY YOLLARINA KADAR DRONE İLE TAKİP
Şehir dışından bölgeye uyuşturucu madde getirdiği tespit edilen N.A. ve Ş.A., Gemlik ilçe sınırına girmelerinden itibaren takibe alındı. Drone eşliğinde yapılan takipte, şüphelilerin Gemlik’in merkezi yerine Umurbey Mahallesinde zeytinlik yollara saptılar. Drone ile yapılan izleme ile attıkları her adım takip edilen zanlılar, takip edildiklerini düşünerek, karanlıktan da faydalanarak üzerlerindeki uyuşturucu maddeyi Umurbey mevkiinde yol kenarına attılar.
POLİS TAKİBİ SONUÇ VERDİ
Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, tüm harekelerini drone ile an be an izlediği zanlılar, zeytinlik yolunda yakalandı. Yapılan aramada araçtan atamadıkları uyuşturucu ve ruhsatsız silah ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgede yaptıkları incelemede ise şüphelilerin attığı uyuşturucu maddeyi de buldular. Toplamda 100 gram uyuşturucu madde ve bir silah, iki zanlıdan ele geçirildi.
İlk sorguları Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğünde yapılan zanlılar, ardından Gemlik Adliyesine sevk edildi. İki zanlı da, uyuşturucu ticareti yapmak ve silah kanununa muhalefetten tutuklanarak Bursa Kapalı Cezaevine gönderildi.

(Son Güncelleme: 4 Nisan 2021)

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi Gemlik Belediyesi ilçenin beş farklı noktasında kurduğu halk büfelerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir