ÜLKÜ OCAKLARI YOĞUN BİR PROGRAM İLE FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU'NU ANDI
ÜLKÜ OCAKLARI YOĞUN BİR PROGRAM İLE FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU'NU ANDI

ÜLKÜ OCAKLARI YOĞUN BİR PROGRAM İLE FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU’NU ANDI

ÜLKÜ OCAKLARI YOĞUN BİR PROGRAM İLE FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU’NU ANDI

Ülkü Ocakları Gemlik İlçe Başkanlığı, Ege Üniversitesi’nde 20 Şubat 2015’te öğrenciler arasında çıkan kavgada Vefat eden Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için anma programı düzenledi.
Ülkü Ocakları Gemlik İlçe Başkanlığı Tarafından Şehit Adına 24 Adet Fidan dikimi yapılıp, 24 Adet çocuk Sevindirildi Ayrıca Ocak Konferans Salonunda yapılan ‘Şedadetinin 6. Sene-i Devriyesinde Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ anma programına’da katılım’ oldukca yüksek oldu.
Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından programın açılış konuşmasını Ülkü Ocakları İlçe Başkanı İsmail Baydar yaptı.
“Şehadetinin sene-i devriyesinde Ülkücü Şehitler kafilesinin son temsilcisi olan merhum Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anma programımıza hoş geldiniz” diyerek sözlerine başlayan İsmail Baydar, “Bilindiği üzere 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi’nde hain bir saldırı neticesinde aramızdan ayrılarak dar-ı bekaya göç etmişti Fırat Yılmaz Çakıroğlu. İnanıyor ve iman ediyoruz ki mekânı cennet, makamı âlidir yiğidimizin. İnanıyoruz ki mahşer gününde şehitlerle haşr olacak, Hazreti Peygamberin komşusu olacaktır. Aradan Altı sene geçti, Altı koca sene. Ancak bizim acımız hiç azalmadı, yaramız kabuk bağlamadı. Yüreğimizin yangını hala devam etmekte, O Yusuf yüzlü yiğidin gülen yüzü gözlerimizin önünden gitmemekte, hayali zihinlerimizden silinmemektedir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu artık yalnızca Fuat babanın Özlem annenin bir evladı değildir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu bütün Türkiye’nin, Türklüğün öz öz evladıdır. Fırat Yılmaz Çakıroğlu adı artık bir bayrak, bir sembol haline gelmiştir. Bu bayrak asırlarca elden ele devredilecek Türklük yaşadıkça Fırat’ın adı da yaşayacak, yaşatılacaktır. Bizler Ülkü Ocakları olarak nice Fıratlar, Önkuzular yetiştirmek için and içtik. “Varlığımızı Türk varlığına armağan” ettiğimiz günden beridir din-ü devlet mülk-ü millet uğruna şehadet şerbetini kana kana içmeyi şereflerin en büyüğü saydık. Bugün bu salonu,ocağı dolduran her genç kardeşim bir Kılıçkıran, bir Çakıroğlu’dur. Siz değerli gönüldaşlarımdan istirhamım şudur ki: bu yiğitlerin hakkını yaşarken verelim, kıymetini yaşarken bilelim. Çünkü onlar hiçbir menfaat ummadan, karşılık beklemeden damarlarındaki asil kanın gereği olarak bu millet için mücadeleyi göze almış yiğitlerdir. Sözlerime son verirken hepinizi saygıyla selamlıyor, başta Garada Kahbe,Bebek katili pkk tarafından Şehit edilen Vatan evlatlarımız olmak üzere Yiğidimiz Fırat yılmaz Çakıroğlu şehidimiz nezdinde bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” dedi.
Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hayatının anlatıldığı belgesel ve Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından öğrenciler şiirler seslendirdiler.

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

GEMLİK’TE NARKOTİK OPERASYONU

GEMLİK’TE NARKOTİK OPERASYONU

GEMLİK’TE NARKOTİK OPERASYONU Gemlik Osmaniye Mahallesinde yapılan uyuşturucu operasyonunda, daha önce de uyuşturucu satıcılığından cezalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir