SERBEST BÖLGEDEKİ CİNAYETE YARDIMDAN 15 YIL HAPİS
SERBEST BÖLGEDEKİ CİNAYETE YARDIMDAN 15 YIL HAPİS

SERBEST BÖLGEDEKİ CİNAYETE YARDIMDAN 15 YIL HAPİS

SERBEST BÖLGEDEKİ CİNAYETE YARDIMDAN 15 YIL HAPİS

Gemlik Serbest Bölgede, sevgilisi olduğunu iddia ettiği güvenlikçi kadını öldüren, ardından da intihar eden zanlıyı, olay yerine getirdiği öğrenilen Özcan Ç.’nin cezası belli oldu.
Gemlik’te barışma teklifini geri çevirdiği öne sürülen eski sevgilisini öldürüp intihar eden arkadaşına yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan sanığa 15 yıl hapis cezası verildi. Bursa 15. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Özcan Ç, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve sanık avukatları ise duruşma salonunda hazır bulundu.
Duruşmada önceki savunmalarını tekrar eden Özcan Ç, Osman K’nin cinayet işleme kastından habersiz olduğunu öne sürerek beraatını istedi. Mahkeme heyeti, sanığa “tasarlayarak kasten öldürme suçuna yardım ettiği” gerekçesiyle 15 yıl hapis cezası verdi.

Gemlik Serbest Bölge’de geçen yıl 23 Mart’ta bir fabrikada güvenlik görevlisi olarak çalışan Özlem M’nin (39) yanına gelen eski erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Osman K. (46), barışmak istediğini söyledi. Aldığı ret cevabı üzerine kadını tabancayla vuran Osman K, daha sonra kendisine de ateş etti. Gemlik Devlet Hastanesine kaldırılan iki yaralı da hayatını kaybetti. Olayın ardından inceleme yapan polis ekipleri, Osman K’nin olay yerine Özcan Ç. ile geldiğini tespit etti. Gözaltına alınan Özcan Ç, daha sonra tutuklandı.

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

ŞEHİTLERİMİZE...

ŞEHİTLERİMİZE…

ŞEHİTLERİMİZE…   Üzülerek söylüyorum ki maalesef ülkemizde bazı acılar kronik hâle geldi. Tıpkı bir türlü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir