Online Elektrik Aboneliği İşlemleri Yapmanın Avantajları

Online Elektrik Aboneliği İşlemleri Yapmanın Avantajları

Online Elektrik Aboneliği İşlemleri Yapmanın Avantajları

Online elektrik aboneliği işlemlerinin yapılabileceği sistemler tıpkı diğer abonelik işlemlerinin yapılabildiği sistemler gibi büyük bir ilgi görüyor. İnsanların teknolojiden yararlanarak faturalarını ödemeleri son dönemde artık giderek yaygınlaşıyor. Elektrik aboneliğine ilişkin olan işlemlerin online işlem merkezleri üzerinden yapılabilmesi insanların işlem merkezlerinde uzun sıralar beklemesinin önüne geçiyor.

Yeni abonelik de oluşturabileceğiniz bu yeni nesil online işlem merkezleri sizlere tamamen ücretsiz bir hizmet veriyor. Pek çok kişinin bu sistemleri seçmesinin ardındaki sebepler arasında ise bu durum bulunuyor. Enerjisa’nın da ülkemizde aktif bir şekilde sunduğu online abonelik işlemleri merkezi, size güvenilir bir ortamda elektrik aboneliği işlemleri yapabilmenin kapılarını aralıyor.

Eviniz veya iş yeriniz için yeni bir elektrik aboneliği oluşturmak istiyorsanız Enerjisa’nın resmi internet sitesinde yer alan online işlem merkezini kullanmanız yeterli oluyor. Online işlem merkezinden yararlanabilmek için online randevu sistemini kullanmanız ve size uygun olan zamanı belirlemeniz gerekiyor.

Online Randevu Sistemi

Belirlemiş olduğunuz saat ve tarih çerçevesinde size özel olarak oluşturulan online randevular, elektrik aboneliği işlemlerinizin hızlı ve güvenilir şekilde yapılabilmesine imkan tanıyor. Enerjisa online işlemlerden gerçekleştirebileceğiniz randevunuz sayesinde yeni aboneliğinizi pratik bir şekilde başlatabiliyorsunuz.

Ev veya iş yerinizi taşıyorsanız daha da avantajlı olabilen bu işlemler size nakil işlemlerinde büyük bir avantaj sunuyor. Yeni adresinize gitmeden önce randevu alarak nakil işleminizi başlattığınız vakit, yeni adresinize yerleştiğiniz andan itibaren elektrik aboneliğiniz sizin için hazır halde oluyor. Bu sebeple, elektrik aboneliğinizi nakil ettirmek için ek bir zaman harcamanız gerekmiyor. Böylelikle taşınma işlemlerinize daha rahat bir şekilde konsantre olabiliyorsunuz.

Enerjisa’nın online işlem merkezinde aynı zamanda tarife değişikliği seçenekleri de bulunuyor. Mevcut elektrik aboneliğinizde kullandığınız tarifenizi değiştirmek istiyorsanız herhangi bir şubeye ve merkeze uğramadan online işlem merkezi üzerinden yeni tarifenize geçiş yapabiliyorsunuz. Tarife değişiklikleri, nakil işlemleri ve yeni abonelik işlemleri için sisteme yalnızca bir defa kayıt olmanız yeterli oluyor.

Online Fatura Ödeme ve Borç Sorgulama

Online işlem merkezlerinin belki de en sevilen özellikleri arasında fatura ödeyebilme ve borç sorgulama özellikleri bulunuyor. Mevcut faturalarınızı sorgulamak istiyorsanız, yine aynı şekilde Enerjisa tarafından oluşturulan online işlem merkezine göz atabilirsiniz. Böylelikle hangi döneme ait hangi tutarda borcunuz olduğunu kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebiliyorsunuz.

Faturalarınızı ödemek için de aynı sistemi kullanabilirsiniz. Banka kartları veya kredi kartları ile gerçekleştirebileceğiniz bu ödeme seçeneği sayesinde zamandan büyük bir tasarruf elde etmiş olursunuz. Dilerseniz bankanıza otomatik ödeme talimatı vererek de faturalarınızın sizin adınıza otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman faturalarınız gecikmez ve gecikme bedelini de ödemek zorunda kalmazsınız. Enerjisa online işlemlerde aynı zamanda kullandığınız enerji miktarını inceleyebileceğiniz özel bir araç da yer almaktadır.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

TARİHİ ÇINAR DEVRİLDİ

TARİHİ ÇINAR DEVRİLDİ

TARİHİ ÇINAR DEVRİLDİ Gemlik’te tarihi çınar sabah saatlerinde etkili olan rüzgar ve fırtına dolayısıyla devrildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir