Balıkpazarı Cami’nin Çehresi Değişiyor

Balıkpazarı Cami’nin Çehresi Değişiyor

Balıkpazarı Cami’nin Çehresi Değişiyor

Gemlik Belediyesi, daha yaşanabilir bir Gemlik için kamulaştırdığı alanlarda bölgeye özel çözümler üreterek modern yaşam alanları oluşturmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Balıkpazarı Mahallesinde yer alan Tarihi Balıkpazarı Camii’nin çevresinde bulunan binaları kısa süre önce kamulaştırarak yıkım işlemlerini tamamlayan Gemlik Belediyesi, caminin çevre düzenleme ağaçlandırma, bordür ve çini taşı döşeme çalışmaların da startını verdi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilk önce alan temizliği ve dolgu çekimi yapılan caminin bahçesinde, bordür ve çini taşı döşeme çalışmalarına başlandı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin de hummalı bir çalışma yürüttüğü alanda, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaların ardından camii çevresinin ışıklandırılmasıyla birlikte çalışmaların tamamlanacağı bildirildi.

Belediye olarak vatandaşların isteği doğrultusunda, Balıkpazarı Camiinin daha konforlu, nezih ve örnek bir ibadethane mekânı olması adına camiinin çevre düzenleme çalışmalarına hız verdiklerini dile getiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, yapılacak düzenlemelerle Balıkpazarı Camii’nin de diğer ibadet alanları gibi temel kullanılabilir imkânlara sahip olacağını söyledi.

İlçede ki camilerimizde yaptığımız çevre düzenlemeleri sayesinde camilerimizi namaz dışında da toplanma yerleri haline getiriyoruz diye konuşan Başkan Yılmaz, “Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında Balıkpazarı Camii’nin tarihi ve mistik dokusuyla uyumlu oturma ve dinlenme alanları, WC’si, ağaçlık alanları ve rengârenk mevsimlik çiçeklerle, vatandaşlarımızın vakit geçirebileceği güzel bir alan da bu yapıya dâhil olacak. Zemin kaplama çalışmalarıyla birlikte bu bölgedeki olumsuz görüntü ortadan kalkarak, tarihi kimlik ortaya çıkmış olacak” dedi.

 Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Yerli otomobilin markası belli oldu

Yerli otomobilin markası belli oldu

Yerli otomobilin markası belli oldu TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, marka beğeni endeksi yaptırdıklarını belirterek, “Yaptırdığımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir