Gemlik'te Organize Sanayi İçin Çalışmalar Başladı

Organize Sanayi İçin Çalışmalar Başladı

Gemlik’te Organize Sanayi İçin Çalışmalar Başladı

Gemlik’te kurulması öngörülen Gemlik OSB ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu Başkan Vekili Semih Aşkın ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Hamaloğlu Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini ziyaret etti. Heyeti NOSAB Başkanı Gemlik’li Mehmet Fikri Ünal ve NOSAB Bölge Müdürü Mehmet Koçer karşıladı.
Ziyaret sırasında söz alan Oda Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Hamaloğlu ; “ Gemlik’e bir OSB kazandırmak için çalışmalara başladık. Bu noktada sizlerin de desteğini beklediğimizi belirtmek isterim. Malumunuz olduğu üzere Gemlik Bursa’mızın dünyaya açılan kapısı konumundadır. Limanlarımız, sanayi tesislerimiz, serbest bölgemiz ve 13 milyar dolar ihracat hacmi ile ekonomiye değer katmaktayız. Gemlik’te ekonomiye değer katan sanayicimizin, üreticimizin daha iyi şartlarda hizmet etmesine öncü olmak istiyoruz. Sizlerden OSB lerin işleyişi ve avantajları hakkında bilgi almaya geldik” dedi.
NOSAB Başkanı Mehmet Fikri Ünal ziyaretimizden dolayı memnuniyetini belirterek “ Öncelikle hoş geldiniz. Çıktığınız bu yolda sizlere başarılar dileriz. Umarız Gemlik OSB’de hedefleriniz doğrultusunda bir an önce kurulur. NOSAB 2340 dönüm arazi üzerine kuruludur. 320 fabrika üretim yapmaktadır. Malumunuz olduğu üzere OSB’ler bir dizi teşvik paketi ile birlikte kurulmaktadır. Kendi yönetimi bulunmaktadır. Ekonomiye katma değer sağlayacak bir tesisin kurulum aşamasından sağlıklı bir şekilde üretimini yapmasına kadar her noktada destek sağlanmaktadır.
Daha Ucuz Elektrik
Örneğin indirimli elektrik noktasında Bursa’da bulunan bütün OSB’lerle birlikte elektrik firmaları ile görüştük ve sanayicimize çok daha ucuza elektrik imkanı sunduk. Şimdi üreticilerimiz daha ucuza elektrik kullanabilmektedirler.
Kredi İmkânları
NOSAB üyeleri %5 fazli kredi desteğinden de ayrıca faydalanabilmektedir. Bu noktada da desteğimiz bulunmaktadır.
Arıtma Tesisleri
Yine NOSAB’da herkesin ortak kullanımına açık arıtma tesisimiz bulunmaktadır. Sanayicimiz kendi bünyesinde arıtma tesisi yapmak yerine bünyemizdeki tesisten faydalanmaktadır. Şimdi Biyolojik Arıtma Tesisimizi de kurmak için çalışmalara başladık.
Sorunların Çözümü Noktasında Devletle İletişim Çok Kolay
Sanayicimizin sorunlarını ilgili kurum ve kuruluşlara iletmek çok kolay. Tek bir ağızdan çıkan talep tüm üreticilerin talebiymiş gibi iletilmektedir. Bu nedenle de çözüm çok daha çabuk ve kolay olmaktadır.
Konuya ilişkin demeçte bulunan Yönetim Kurulu Üyemiz Hamaloğlu; “NOSAB 2340 dönüm arazide hizmet sunmaktadır. Bizlerin talep ettiği arazi 4700 dönümdür. Gemlik OSB’nin kurulması ile Bursa’nın en güzide OSB ‘si hayata geçmiş olacaktır. Bunun için el birliği ile çalışmalıyız. “ dediHakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Yıldız; Darbeler, Bağımsız Türkiye’nin Önünü Kesmiştir

Yıldız; Darbeler, Bağımsız Türkiye’nin Önünü Kesmiştir

Yıldız; Darbeler, Bağımsız Türkiye’nin Önünü Kesmiştir Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanlığı 27 Mayıs Darbesi’nin yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir