Filistin şehitleri için gıyabında cenaze namazı

Filistin şehitleri için gıyabında cenaze namazı

Filistin Gazze bölgesinde meydana gelen 60 Filistinli Müslümanın ölümü, binlerce Müslümanın yaralanması ile sonuçlanan olay, Gemlik’ten de tepki gördü.
Öğlen namazına müteakip Gemlik Asım Kocabıyık Camiinde 60 şehit için kılınan gıyabında cenaze namazıyla Gemlik’te tepki verilirken, Gemlik Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, Cenaze Namazın öncesinde müslümanların tüm önemli dönemlerinde, benzer vakaların yaşandığına dikkat çekti.

Gazze de bizlerin de göz bebeğimiz, kanayan yaramızda 60 şehit 2 bin 700 yaralımız var. Devlet olan Filistin’in topraklarına kan emici kene gibi yapışan, İslam topraklarına saplanan İsrail, Yahudiliğin temsilcisi olmaktan daha önemli olarak, Amerika’nın uşağı olmasıyla dikkat çekiyor. Hilal ve Hac’ın savaşında İsrail Hac tarafındadır. İsrail bazılarının gözünde yaramaz çocuk denilse de, bizim için zalimdir. Bizler gerek Filistin de, gerek Çeçenistan da, gerekse Uygur Türklerinde kardeşlerimizin kanı dökülüyorsa, yüreğimizden yararlanırız” dedi.Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'te kazalı Gece

Gemlik’te kazalı Gece

Gemlik’te kazalı Gece   Gemlik’te Karsak bölgesinde devrilen kargo yüklü tırın sürücüsü yaralandı, bir diğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir