Atatürk Parkı Yenileme Çalışmalarında Sona Gelindi

Atatürk Parkı Yenileme Çalışmalarında Sona Gelindi

Atatürk Parkı Yenileme Çalışmalarında Sona Gelindi

Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Gemlik’in en eski parklarından biri olan Atatürk Parkında yenileme çalışmaları sürdürüyor. Park’ın toprak zemini, yürüyüş yolu ve gezinti amacıyla parka gelen vatandaşların sağlıklı bir zeminde yürüyebilmesi ve olası kazaların önüne geçilebilmesi için yeniden düzenleniyor.

Parkın daha kullanışlı ve modern bir görünüme kavuşması için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Cemalettin Uysal, bu kapsamda Atatürk Parkında da hummalı bir yenileme çalışması yürüttüklerini dile getirdi. Park içerisine serilen rulo çimlerin yanı sıra çeşitli türde süs bitkisinin ekim işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirten Uysal, otomatik sulama sistemi ile sulanabilir hale getirilecek park alanında, zeytin motifli aydınlatmaların da montaj işlemlerinin de tamamlandığını söyledi. Yenileme çalışmalarında sona gelindiğini açıklayan Park ve Bahçeler Müdürü Cemalettin Uysal, süs havuzunun onarılarak yeni bankların yerleştirilmesi ile birlikte parkın estetik ve modern görünümüne kavuşacağını dile getirdi.

Gemlik’te yeşil alanları ve parkları arttırıp, mevcut olanları da yenileyerek vatandaşların ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak duruma getirme konusunda büyük bir hassasiyetle çalıştıklarını kaydeden Gemlik Belediye Başkanı Yılmaz da, “Parkımızda başlayan yenileme çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Eski park alanının şehrimize yakışmayan görüntüsünü ortadan kaldırarak inşallah en kısa süre içerisinde yenilenmiş şekliyle vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” dedi.

İhtiyaç duyulan mahallelerde park yapım çalışmalarına, mevcut parklarda da yenileme çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirten Başkan Yılmaz, Vatandaşlarımızın en iyi koşullarda mutlu ve huzurlu bir şekilde bu parklardaki oyun alanları ve yeşil alanlardan yararlanabilmesi için gayret ediyoruz. Özellikle de emekli ve yaşlılarımızı buradaki asırlık ağaçların gölgesinden faydalanmalarını sağlayacağız” diye konuştu. Yapılan düzenlemeler sonrasında Atatürk Parkının Gemlik’e çok yakışacağını ifade eden Başkan Yılmaz, çalışmaların kısa sürede tamamlanarak, parkın yenilenen yüzüyle hizmete sunulacağını sözlerine ekledi.

 

 Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Yeşilay'dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti

Gemlik Yeşilay’dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti

Gemlik Yeşilay’dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti ‘Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı Diyorsan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir