Gemlik Belediyesine Yeni Araç Filosu

Gemlik Belediyesine Yeni Araç Filosu

Gemlik Belediyesi, bünyesinde bulunan araçlara yeni filo ekledi. 7 Milyon TL değerindeki iş makineleri ve araçların hizmete giriş töreni Gemlik İskele Meydanında (15 Temmuz Demokrasi Meydanı) yapıldı.
Törene Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, Gemlik Devlet Hastanesi Başhekimi Şahmeran Çelenkoğlu, Bursa Gemlik Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Çelik, Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
52 HAFTADA 52 HİZMET
Törende konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, hayali olarak 2 Milyon TL olmayan tamir ücretlerine para ödeyen belediyeden, kendi araçlarına sahip olan Belediyeye gelindiğinin altını çizerek; ”Her hafta bir açılış veya temel atma programı yapılacağını söylemiştik. 52 haftada, 52 hizmet tarihte görülmemiş bir şey. Bunu yapsa yapsa, Ak Partili Belediyeler yapar.
7 YIL ÖNCE TAMİR YOLSUZLUĞU VARDI
Bu şehirde yaşayan insanlar mutlu olsunlar diye bu hizmetler yapılıyor. 7 sene önce, o günkü para ile 2 milyon TL’lik rakam tamir ücreti adı altında, gerçekte tamir yapılmadığı halde ödenmişti. Ciddi bir araç tamir yolsuzluğu vardı. Bizim göreve geldiğimizden itibaren ikinci kez filo töreni yapıyoruz. Bizim sadece bugün hizmete giren araç filomuzun bedeli 7 Milyon TL’nin üzerinde. 2 Milyon sözde tamir yapandan, filo kazandıran belediyeye terfi ettik” dedi.
Yılmaz, yerli araçlara öncelik verdiklerine de dikkat çekerek, yerli üretime desteklerinden dolayı Ford Trak Erdeğer yönetim kurulu başkanı Abdülkerim Erdoğan ve genel müdür Tunç Etraç’a plaket verdi.
FİLOYA KATILAN ARAÇLAR
Hızla büyüyen Gemlik Belediyesi filosuna törenle katılan araçlar ise şunlar; 1 adet Greyder, 2 adet Kazıyıcı yükleyici, 2 adet 13 tonluk sulama tankeri, 2 adet 6×4 hafriyat kamyonu, 2 adet personel taşıyıcı kamyonet, 1 adet yük nakliye kamyoneti, 1adet 12 tonluk toprak silindiri, 1 adet 2 tonluk yama silindiri, 1 adet teleskopik vinç(19metre), 2 adet Cenaze aracı, 1 adet 14+1 hasta nakil aracı, 1 adet hafif ticari kamyonet. 

 

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Koçak Vefat Etti

Koçak Vefat Etti

Koçak Vefat Etti Gemlik Belediyesi Eski başkan yardımcılarından Nazmi Koçak vefat etti. Refik Yılmaz’ın başkanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir