İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in Yakılması Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’in yırtılması Gemlik’te Protesto Edildi.
İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in Yakılması Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’in yırtılması Gemlik’te Protesto Edildi.

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in Yakılması Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’in yırtılması Gemlik’te Protesto Edildi.

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in Yakılması Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’in yırtılması Gemlik’te Protesto Edildi.
İsveç’teki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’e yapılan alçak saldırı Gemlik Gönüllü Kuruluşlar Platformu tarafından Asım Kocabıyık Camiinde Cuma namazı sonrası yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.
Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ile siyasi parti, sendika, dernek, vakıf temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı protesto gösterisinde Haddini Bil İsveç, Alçak Saldırıya Dur De, Kur’ân Kutsalımızdır, Müslümanlar Birleşin, Kur’ân’a Uzanan Eller Kırılsın!, Kur’ân Sönmez ve Söndürülemez Bir Güneştir, Yüce Kitabım Kur’ân’ıma Dokunma! yazılı dövizler taşınıp İsveç’in aleyhine sloganlar atıldı. Basın açıklamasına kadınlar da yoğun ilgi gösterdi.
Anadolu Gençlik Dergisi Gemlik Temsilciliği, Beşir Derneği Gemlik Temsilciliği ,Buhara Kültür ve Dayanışma Derneği, Cansuyu Derneği Gemlik Temsilciliği, Cihannüma Gemlik Temsilciliği, Diyanet Sen Gemlik Temsilciliği, Eğitim Bir Sen Gemlik Temsilciliği, GAYE Derneği, Umut Kervanı Gemlik Temsilciliği, GİMHED (Gemlik İmam Hatipliler Derneği), Gemlik Alperen Ocakları, Gemlik Zeytin Dalı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Gönül Dostları Derneği Gemlik Temsilciliği, İHH Gemlik Temsilciliği, İlim Yayma Cemiyeti Gemlik Temsilciliği, Milli Gençlik Vakfı Gemlik Temsilciliği, Mostar Dergisi Gemlik Temsilciliği, Peygamber Sevdalıları Gemlik Temsilciliği, Semerkand Dergisi Gemlik Temsilciliği ve Tügva Gemlik Temsilciliğinden oluşan Gemlik Gönüllü Kuruluşlar Platformunun temsilcisi, bir hassasiyeti paylaşmak, Kur’an-ı Kerim’e yönelik çirkin saldırılara karşı tepkilerini koymak için burada olduklarını söyledi.
Kur’an’ın insanlara iletilen canlı bir hitap olduğunu ifade eden konuşmacı, ‘Kur’an-ı Kerim, tüm insanlar için kıyamete kadar hükmü asla değişmeyecek, ilel-ebed varlığı devam edecek, bütün zaman ve mekanlarda bir kurtuluş, hidayet rehberi, hayatın tüm alanlarına hitap eden kutsal, ilahi bir rehberdir’ dedi.
İsveç’te Kur’an-ı Kerim’i hedef alan alçakça saldırının Allah’a, İslam Dini’ne ve tüm Müslümanlara ve hatta bütün insanlığa yönelik alçakça bir nefret eylemi olduğu ifade edilen basın açıklamasında şunlar dile getirildi:
‘Avrupa’da, özellikle son yıllarda planlanmış bir şekilde Müslümanların dinine, kutsallarına ve değerlerine karşı düşmanlık ve nefret eylemleri her geçen gün yaygınlaşıyor. Avrupa’da İslam’a ve Müslümanlara karşı devletlerin desteğiyle yaygınlaşan bu düşmanlık ve nefret eylemleri tüm insanlığın huzur ve barışını yok etmektedir.
İslam Dini’ni ve Müslümanları hedef alan, değerlerimize hakaret eden, Müslümanların yaşamını tehdit eden bu provakatif, alçakça eylemlere, ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz, en güçlü şekilde lanetliyoruz. Çünkü bu bir nefret suçudur. Avrupa kendi tarihinin karanlık dönemlerine dönüyor. Avrupa’da Haçlı zihniyeti yeniden ortaya çıkıyor. Bu faşizan nefret suçunu kimse özgürlük ve hoşgörü diye savunamaz. Avrupa bu karanlık gidişe dur demek zorunda. Böyle bir eylemin tesadüfi olmadığının farkındayız. Bu eylemler Türkiye’nin küresel bir güç oluşuna karşı planlanmış provakatif planlı bir eylemdir. Bu eylemler dinen ve ahlaken çöken, bütün değerlerini yitirmiş Avrupa’nın dünyada İslam inancının yüceliğine karşı yaptığı bilinçli bir saldırıdır. Avrupa Kur’an-ı Kerim’i yakarak Müslümanlığa veya Müslümanlara zarar verebileceğini mi zannediyor? Bu eylemler, tüm insanlığın huzurunu ve dünya barışını tehdit etmektedir.
Bütün dünyaya buradan sesleniyoruz, unutulmamalıdır ki, Allah’a yemin olsun, bu alçakça eylemler, bu nefret suçu kışkırtmalar, Allah’ın nurunu asla söndüremeyecektir. İslam Dini ve Kur’an-ı Kerim her geçen gün insanlığa ümit, huzur ve barışı sağlayacak yüce bir rehber olarak dünyanın dört bir köşesine ulaşacaktır. İslam Dini ve Kur’an-ı Kerim, kıyamete kadar ilel-ebed var olacaktır. Bu alçakça eylemleri gerçekleştirenler ve destek verenler bu dünyada ve Ahiret’te rezil ve zelil olacaktır.
Tüm ülkeleri ve uluslararası kuruluşları, İslam düşmanlığını yaygınlaştıran bu alçakça eylemlere ve Müslümanlara karşı işlenen bu suçlara karşı durmaya, dayanışma halinde somut tedbirler almaya çağırıyor ve Kamuoyuna saygıyla duyuyoruz.
(Son Güncelleme: 27 Ocak 2023)

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

TİCARET BORSASI MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TİCARET BORSASI MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TİCARET BORSASI MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Gemlik Ticaret Borsası Mart ayı meclis toplantısı Meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir