Hisar Anadolu Lisesinde Haftanın Etkinleri
Hisar Anadolu Lisesinde Haftanın Etkinleri

Hisar Anadolu Lisesinde Haftanın Etkinleri

Hisar Anadolu Lisesinde Haftanın Etkinleri

2 Seminer, 2 Gezi ve 1 Sergi
Gemlik Hisar Anadolu Lisesinde geçtiğimiz hafta içerisinde ESC Erasmus Plus Semineri, 15 Temmuz fotoğraf ve gazete manşetleri sergisi ile Bursa Yunuseli Havalanındaki Sokak oyunları ile İznik’te düzenlenen IV.Dünya Göçebe oyunlarına gezi düzenlendi.
Hisar Anadolu Lisesi öğrencileri Bursa Büyükşehir Belediyesince sağlanan araçlarla önce Yunuseli Havaalanında düzenlenen sokak oyunları şenliğine dün de İznik’te düzenlenen IV. Dünya Göçebe oyunlarına 75 öğrenciyle ücretsiz olarak katılım sağladılar.
Okul Müdür yardımcısı Şuayb Serdaroğlu, Felsefe Öğretmeni Serbülent Ilgar ve Türk Dili Edebiyat öğretmeni Emine Altın sorumluluğunda İznik’te göl kenarında kurulan alanda standaları gezen gençler dünya mutfaklarını, dünya kültürlerini, müziklerini, danslarını, el sanatlarını görmek ve ok atabilme fırsatını yakalarken sanatçı Zara konseriyle de keyifli anlar yaşadılar.
Hisar Anadolu Lisesi öğrencilerine okul konferans salonunuzda Sosyal Çalışmacı Umut Kılıç tarafından sunulan seminerde gençlerin Avrupa’daki farklı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmalarını destekleyen ESC Erasmus Plus programına ilişkin bilgiler aktarıldı
Avrupa ve Asya ülkeleri dahil olmak üzere 16 farklı ülkede, 110 şehir de gençlik ve gönüllülük projelerinde yer alan Umut Kılıç ‘ın yaşadığı tecrübeleri ve dünya da ki gönüllülük çalışmaları hakkında sunduğu bilgiler ilgiyle dinleyen lise son sınıf öğrencileri merak ettikleri sorulara da cevap buldular.
Okul giriş alanındaki panolarda eğitim öğretiminin ikinci haftası 15 Temmuz gecesi ve ardından zaferini anlatan fotoğraflar üçüncü hafta da ise 2016 yılı 16 ve 17 Temmuzda yayınlanan gazetelerin manşetlerini içeren sergi düzenlendi
Hisar And. lisesinde öğrencilerine geçtiğimiz hafta içinde ayrıca İlçe Sağlık Müdürlüğünce Diyabet konusunda seminer sunuldu.
Okul Müdürü Cafer karaman Hisar Anadolu Lisesi olarak akademik başarının yanı sıra kültürel ,sportif ve sosyal alanda da başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi hedeflediklerini belirterek yıl boyu bu tarz etkinliklere devam edeceklerini ifade etti.

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik’in yeni kardeşi ‘Dezginja’

Gemlik’in yeni kardeşi ‘Dezginja’

Gemlik’in yeni kardeşi ‘Dezginja’ Gemlik Belediyesi, Moldova Gagavuz Özerk Cumhuriyeti’ndeki Dezginja Belediyesi ile kardeş şehir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.