SURİYELİ DİLENCİNİN EVİ VE ARABASI ÇIKTI
SURİYELİ DİLENCİNİN EVİ VE ARABASI ÇIKTI

SURİYELİ DİLENCİNİN EVİ VE ARABASI ÇIKTI

SURİYELİ DİLENCİNİN EVİ VE ARABASI ÇIKTI

Gemlik Doktor Ziya Kaya Mahallesi, Yalova Yolu üzerinde çocukları dilendirildiği ihbarı üzerine, Gemlik Zabıtası ekipleri olay yerine gitti. İlk olarak mukavemet gösteren Suriye kökenli vatandaşlar, arından işlemleri yapılmak üzere, Gemlik Zabıta Müdürlüğüne getirildi.
Mustafa Maher isimli vatandaşın üzerinden yapılan aramada, 570 TL para çıkarken, arabasında da daha fazla para olduğu öğrenildi. Ayrıca, Eskişehir Odunpazarında evi olduğu öğrenildi. Aynı zamanda üzerinden araba anahtarı çıkan Mustafa Maher, arabayı ileriye bırakarak, yanında iki çocukla dilencilik yaptığını kabul etti.
Zabıta müdürlüğü ekiplerinde Mustafa Maher ve Malik Ali Muhammed isimli şahıslara işlem yapılırken, üzerinden çıkan dilencilikten kazanıldığı öğrenilen paralara da el koyuldu.
ÇOCUKLARA KÖTÜ DAVRANIYORLAR
Olay yerine olan vatandaşların, çocuklara kötü davrandığından ve zorla çalıştırdıktan sonra şikayetçi olduğu öğrenilirken, iki zanlı da işlemlerinin ardından gönderildi. Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de, güvenlik sorgularını yaparken, herhangi bir sorunlar olmadığını kaydettiler.

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik’te sağanak yağış etkili oldu...

Gemlik’te sağanak yağış etkili oldu…

Gemlik’te sağanak yağış etkili oldu… Gemlik’te sağanak yağış etkili olurken, jandarma rampası ve Cumhuriyet mahallesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.