Şimşek Emeklilere Verilen Zammı Eleştirdi
  Şimşek Emeklilere Verilen Zammı Eleştirdi

  Şimşek Emeklilere Verilen Zammı Eleştirdi

  Şimşek Emeklilere Verilen Zammı Eleştirdi

Emekliler derneği Gemlik şube başkanı Ömer Şimşek  Emeklilere verilen maaş zamlarını ağır bir dille eleştirdi.

Şimşek , emeklilerin son aylarda yaşanan yüksek zamlar ve enflasyon karşısında kendilerine verilen zammı çok yetersiz bulduklarını ifade etti.

Şube  Başkanı Ömer Şimşek, ayrıca emeklilerin bu öfkeyle siyasi irade yerine kendi derneklerine tepki gösterdiklerini ve hata dernekten istifa etmek isteyenlerin bile olduğunu belirterek, adeta isyan etti.

Emekliler Derneği Genel Merkezimizde bir dizi görüşme yaptığını açıklayan Şimşek”Emeklilere verilen zamlar sonrası hepimiz üzüldük. Asgari ücrete %50 zam, emekli sandığı emeklilere  %30,50 SSK Bağkur Emeklilere %25,47 zam, olmadı.” Dedi.

Şimşek “Öncelikle, emekli bu ülkenin kalkınmasından, alın teri olan barajında, fabrikasında, yolunda, suyunda hizmeti olan kişidir. Vatanını, milletini sevendir. Emekli anadır, babadır, öğretmen, mühendis, doktor, işçi, esnaf ve iş insanıdır.   Emekli eli nasırlı, yüzü nurlu, ağzı dualı İnsandır.

6 aydır enflasyonun artması, doların yükselmesi emeklilerimizi zor durumda bırakmıştır. Biz Emekliler Derneği olarak, emeklilerin taleplerini TBMM’de gurubu olan partilere ilettik.Bunun yanında  Bayram ikramiyelerin artması,2000 yılı sonrası intibakların çıkarılması  en düşük emekli maaşının asgari ücret düzeyine çıkmasını istedik.Bugün açlık sınırının 4000 Tl’nin  üzerinde olduğunu varsayarsak son dönemde yağından, tuzuna, benzininden, yakıtına %100 e varan zamlar geldi. Emeklimizin maaşına gelen zam, akaryakıta, doğal gaza ve elektriğe gelen zamlar karşısında kat ve kat fazlası ile gitti.  Maalesef emeklimiz askerî ücrete verilen zam oranında bir zam bekliyordu olmadı. Emeklimizi buna üzüldü. Zaten emeklimizin sorunları çok. Emeklimizi üzmeyin, ahını almayın. Emeklinin duasını alın, ahını almayın, ah alanın iki yakası bir araya gelmez.” Dedi.

Şimşek  ayrıca “Maaşlarına yapılan yetersiz zamma tepki gösteren bazı emekli üyelerimiz, dernekten istifa etmek istediğini belirtiyor bize. Biz mi yaptık bu yetersiz zammı? Biz dernek olarak elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Emeklinin sorunlarını iletmediğimiz kimse kalmadı. Emeklinin cebinden üç kuruş az çıksın diye Gemlik ve Bursa’dan  tüm sektörler ile indirim anlaşmasını yapıyoruz.

Derneğe üye olan emeklimiz geliyor bize bağırıyor, çağırıyor. Herkes üyesi olduğu siyasi partiye tepkisini gösterse daha olumlu sonuç alınır” Diye konuştu.

 

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

En İyi Kentsel Tasarım Projesi Ödülü Gemlik Belediyesi’nin

En İyi Kentsel Tasarım Projesi Ödülü Gemlik Belediyesi’nin

En İyi Kentsel Tasarım Projesi Ödülü Gemlik Belediyesi’nin Gemlik Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı …

1 yorum

  1. Tepkimi göstermek için Şahsen 8 yıllık parti üyeliğinden istifa ettim, ssk’lı emekli olarak bizleri 2. Sınıf vatandaş olarak gören zihniyet ile sandıkta görüşeceğiz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.