Gemlik Zeytini Hak Ettiği Değeri Bulmalı
Gemlik Zeytini Hak Ettiği Değeri Bulmalı

Gemlik Zeytini Hak Ettiği Değeri Bulmalı

Gemlik Zeytini Hak Ettiği Değeri Bulmalı

Gemlik Ticaret ve Sanayi odasının son yapılan meclis toplantısında toplaması devam eden Gemlik zeytini gündem olurken, toplantıda Musluoğulları Firması tarafından fayans üzerine işlenmiş dev Atatürk tablosu hediye edilirken, Genç Girişimciler Kurulu başkanı Hüseyin Dönmez’de faaliyetlerini aktardı.
Kasım ayı meclis toplantısını meclis başkanı Hasan Yıldırım başkanlığında yapan Gemlik Ticaret ve Sanayi odası gelir gider raporları oy birliği ile kabul edilirken, Yönetim kurulu başkanı Paşa Ağdemir, 17 Kasım itibariyle de 2021 yılı bütçesinin tamamlandığını ifade etti.
GTSO Yönetim kurulu başkanı Paşa Ağdemir’de “Ekim ayında 145 şirketin kurulduğunu, 56 şirketin ise kapandığını” belirterek, bu süreçte Gemlik Serbest bölgesinde 9 milyar 518 milyon liralık ihracat gerçekleşirken, aynı dönemde 7 milyar 380 milyon liralıkta ithalat gerçekleşti. Yıl sonunda bu rakamların daha da artış göstermesi bekleniyor” dedi.
Paşa Ağdemir; “2021-2022 zeytin sezonunun açıldığını, tüm üreticilerimize, emek veren tüm çiftçimize iş insanlarına kolaylıklar, hayırlı kazançlar diliyorum. Son dönemlerde yapılan çalışmalarla Zeytinin Başkenti olan Gemlik, zeytini ile birlikte hak ettiği değeri bulacaktır” dedi
GTSO Meclis başkanı Hasan Yıldırım’da “gerek üretici olarak ve gerekse de tüccar olarak Gemlik zeytinin değerini bulmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Toplantı sonrası Gemlik’in ilk yapı marketi olan ve sektöründe önde gelen firmaları arasında yer alan Musluoğulları Yapı Market tarafından fayans üzerine yapılma dev Atatürk tablosu oda meclisine ve yönetimine hediye edildi.

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik’te gençler için önemli yatırım

Gemlik’te gençler için önemli yatırım

Gemlik’te gençler için önemli yatırım Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlerin eğitim, öğretim, mesleki ve kişisel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.