Gazetecilerin Kongresinde Ayhan Polat Güven Tazeledi
Gazetecilerin Kongresinde Ayhan Polat Güven Tazeledi

Gazetecilerin Kongresinde Ayhan Polat Güven Tazeledi

Gazetecilerin Kongresinde Ayhan Polat Güven Tazeledi

Yalova Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nin 9. Olağan Genel Kurulu büyük coşku ile gerçekleştirildi. Kongerede mevcut başkan Ayhan Polat kongre delegelerinin büyük oranda desteğini alıp güven tazelemek suretiyle dördüncü defa başkanlık görevine getirildi. Yapılan seçim sonucunda Gemlik’ten; gazetemiz imtiyaz sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü Hurşit Topal Marmara Gazeteciler Federasyonu delegasyonuna seçilirken, Ömer Faruk Demirok ise oy birliği ile divan başkanlığına layık görüldü.
İki Başkan Adayı Yarıştı
Dernek merkezinde gerçekleştirilen kongrede, 50 üyeden 29’u hazır bulundu. Kongerede mevcut başkan Ayhan Polat’ın yanı sıra Bülent Güler’de başkanlık için mücadele etti. Kongrede ilk olarak, her iki adayın destekçilerinin oy birliği ile divan teşekkül etti. Divan başkanlığına Ömer Faruk Demirok, divan katipliklerine ise İdris Durmuş ve Feyzullah Aydın seçildiler. Kongreyi; “Atatürk’ün kenti Yalova’da, 29 Ekim Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Yalovalı gazetecilerin dernek kongresini de gerçekleştirmek suretiyle çifte bayram yaşıyoruz” diyerek açan Demirok, her iki adayada başarılar diledi.
Geçmiş Dönem Çalışmaları Kabul Edildi
Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehitlerimiz ve görevi başında hayatını kaybeden basın şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongerede, önceki döneme ait faaliyet, kesin hesap, denetim raporları ve gelecek döneme ait tahmini bütçe raporları okunarak kongre delegasyonu tarafından oylama ile kabul edildi. Oylama sonrası söz alan dernek başkanı Ayhan Polat, verdikleri onay için kongre üyelerine teşekkür etti.
Başkan Adayları Konuştu
Seçimler öncesi söz alan başkan adayları kongre üyelerine hitap etti. Adaylardan Ayhan Polat; kongre üyelerine Yalova’da gazetecilik mesleği için dernek olarak çok sayıda faaliyet yaptıklarını, önümüzdeki süreçte aralarında Yalova Ünivertsitesi ile birlikte yapacakları çalışmalarında yer aldığı çok sayıda yeni projeye imza atacakları müjdesini verdi. Derneğin bölgesel bir dernek vasfının olduğunu hatırlatan Polat, önümüzdeki süreçte derneğin yeni üyelerle daha büyüyeceğine işaret etti. Diğer başkan adayı Bülent Güler ise konuşmasında tüm Yalovalı gazetecileri dernek çatısı altında toplamak için gayret edeceklerini belirtirken, daha ulaşılabilir yeni bir dernek lokalini faaliyete geçirecekleri sözünü verdi.
Ayhan Polat 4. Defa Yeniden Başkan
Başkan adaylarının konuşmalarının ardından seçimlere gidildi. Kongerede 50 dernek üyesinden kongreye katılan 29 üye oy kullandı. Seçimlerin ardından yapılan sayımda mevcut başkan Ayhan Polat 22 oy, diğer aday Bülent Güler ise 7 oy aldı. Seçimler sonrası tüm üyelere teşekkür eden Ayhan Polat, “Kazanan Yalova Gazeteciler Derneği olmuştur” ifadelerini kullandı. Seçimlerin ardından her iki başkan adayı da kameralar önünde aynı karede ve kongre sonrası verilen kutlama yemeğinde ise aynı masada yer almak suretiyle birlik mesajı verdiler.
Hurşit Topal Delege Seçildi
Kongrede Ayhan Polat’ın listesinde yer alan Aydın Mert, Emine Ballı, Burcu Dönmez ve Sezgin Altınel yönetim kurulu asil üyeliğine, Ömer Faruk Demirok, İdris Durmuş ve Zeki Öçal denetim kurulu asil üyeliğine, Hakan Suiçmez, Bülent Gürçam ve Muzaffer Kaplan ise disiplin kurulu asil üyeliğine seçildiler. Yapılan oylamada ayrıca; Faruk Tezcan, Ayhan Polat, Hurşit Topal ve Ali Çetinkaya ise Marmara Gazeteciler Federasyonu Delegesi olarak seçildiler. Ayrıca yapılan seçimlerde gazetemiz editörlerinden Erkin Peçenek Denetleme Kurulu Yedek Üyeliğine seçildi.
(Son Güncelleme: 31 Ekim 2021)

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi Gemlik Belediyesi ilçenin beş farklı noktasında kurduğu halk büfelerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir