Gemlik Mudanya Çevre Yolu Gün Sayıyor
Gemlik Mudanya Çevre Yolu Gün Sayıyor

Gemlik Mudanya Çevre Yolu Gün Sayıyor

Gemlik Mudanya Çevre Yolu Gün Sayıyor

Gemlik’in Kurşunlu Mahallesi ile Mudanya yolunu birbirine bağlayacak olan otoyolda Ak Parti Milletvekili Zafer Işık, Gemlik Kaymakamı Hasan Göç ve Karayolları 14. Bölge Müdürü Ömer Güzel incelemelerde bulundu. Heyete, Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Şamil Yiğit de eşlik etti.
21,5 kilometrelik yolun, 7 kilometresinin tamamlandığını ifade eden Karayolları 14. Bölge Müdürü Ömer Güzel, ‘’Altıntaş viyadük çıkışı ve köprülü geçiş sonrasında, yolun önemli kısmı tamamlanacak. 1 Temmuz 2023 tarihinde de, yolun tamamlanarak açılması planlanıyor’’ dedi.
IŞIK; 150 MİLYONLUK PROJE
Yol incelemesinden sonra değerlendirmelerde bulunan Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık; ‘’Gemlik’in Kurşunlu Mahallesini, Mudanya’ya bağlayacak olan yolun çalışmaları önemli aşamaya geldi. Gemlik ile Mudanya’yı mahalle kadar yakınlaştıracak olan yolun toplam maliyeti, viyadükler ve kamulaştırmalarla birlikte 40 milyon harcandı ve toplamda 150 Milyon TL civarında tutacak. Altıntaş’taki birinci köprü de tamamlandı. 2022 yılı sonuna kadar yolun önemli bölümü tamamlanacak. 2023 yılında da, kullanılabilir hale gelecek’’ dedi.
Öte yandan heyet Mudanya yolunun yanı sıra, Karsak bölgesinde bulunan Gemlik girişi ve Çevre yolunda üst geçit ile Dörtyol girişinden trafiğin verilmesi içinde fikir alışverişinde bulundular.

Hakkında Hurşit TOPAL

Ayrıca Kontrol Edin

Muhtar Şener Hayatını Kaybetti…

Muhtar Şener Hayatını Kaybetti…

Muhtar Şener Hayatını Kaybetti… Gemlik’in önde gelen muhtarlarından olan, Eşref Dinçer Mahallesi eski muhtarı Mahmut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir