Türk Metal'den Mitinge Davet
Türk Metal'den Mitinge Davet

Türk Metal’den Mitinge Davet

Türk Metal’den Mitinge Davet

Türk Metal sendikası Gemlik Şube Başkanı Kemal Durmaz yaptığı açıklamada, “Sendikamız Türk Metal, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile yürüttüğü Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerinde taraflar arasında anlaşma sağlanamaması üzerine uyuşmazlık tutanağı tutulmuştur. MESS’in uzlaşmaz tutumunu örgütlü olduğumuz işyerlerinde çeşitli eylemlerle protesto ettik ve etmeye devam ediyoruz. Bu eylemlerin en büyüğünü ise Bursa’da FSM Bulvarı Hastane Alanı’nda yapacağız.

Genel Başkanımız Pevrul KAVLAK’ın sözleşme süreci ile ilgili gelinen noktayı ve yol haritasını aktaracağı mitinge Türk-İş Başkanlar Kurulu da katılım gösterecektir.

Gemlik ve Orhangazi’den 3500 (60 otobüs) kişi ile katılım göstereceğimiz mitinge yaklaşık 100 bin kişi katılacaktır. Otobüsler Gemlik İskele Meydanı’ndan ve Orhangazi Terminalden saat 10.00’da hareket edecektir. Haklı mücadelemizde seni de aramızda görmek istiyoruz” dedi.

 

(Son Güncelleme: 15 Ocak 2020)

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’a Bursa’da yoğun ilgi

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’a Bursa’da yoğun ilgi

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’a Bursa’da yoğun ilgi Türkiye’nin yerli otomobili Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir