Gemlik'te kpt. Bora ekşi anıldı
Gemlik'te kpt. Bora ekşi anıldı

Gemlik’te kpt. Bora ekşi anıldı

Gemlik’te kpt. Bora ekşi anıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık MYO Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencileri ve Gemlik Denizcilik Topluluğu üye öğrencileri tarafından organize edilen “Öğrenciler Sektörle Buluşuyor” etkinliğinde son gününde KPT. BORA EKŞİ OTURUMU ile Denizde Yaşam; Gemide Olmak konusu işlendi.

Oturum Başkanlığını Gemlik Liman Başkanı  Kpt. Asım SULU’nun yaptığı KPT. BORA EKŞİ OTURUMUNDA Yüksek Denizcilik Mezunu Uzakyol Kaptanı Selim TANYEL, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunu Baş Mühendis Özgün KAHVECİ, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Yelken Antrenörü Mustafa ÖNCÜ, Römorkör Kpt. Fatih ERDENİZ öğrencilere deniz hayatını, gemide yaşamı anlattı.

Liman Başkanı Asım SULU yaptığı açılış konuşmasında Hint Okyanusunda gerçekleşen olay ile hayatını kaybeden Kpt. Bora EKŞİ’yi andı ve olayın yaşanmasına sebep olan kişiyi lanetledi. Böyle olayların yaşanmaması için Türk denizciliğinin bu olaydan dersler çıkaracağını ifade etti. Konuşmacılardan Kpt. Selim TANYEL gemide çalışmanın nasıl bir duygu olduğu üzerinde durdu ve mesleğin zorlukları yanında güzel yanlarından da bahsetti. Baş Mühendis Özgün KAHVECİ denizde olmanın kişileri güçlendirdiğini ve geliştirdiğini ifade etti. Denizde olmaktan mutlu olduğunu ve mesleğin sevilmesi gerektiğini ifade etti. Yelken Antrenörü Mustafa Öncü yelken sporunun Türkiye’de gelişmesi gerektiğini ve daha çok kişilerin yelken sporu yapmasını dilediklerini ve Gemlik Yelken Kulübü olarak daha fazla çocuğa ulaşılması gerektiğini ifade etti. Romörkör Kpt. Fatih ERDENİZ yaptığı işin oldukça stresli ve yoğun olduğunu, oldukça yoğun dikkat gerektirdiğini ifade ederek. Gelecekte yelkenle dünyayı gezmek istediğini ve bunu hayata geçirmek için planlar yaptığından bahsetti.

Etkinliğin son oturumunda Gemlik Asım Kocabıyık MYO ‘nun yapılmasında katkısı olan Asım KOCABIYIK, Cumhuriyetin Kanatlarına Bir Girişimci; Asım Bey Belgesel Gösterimi ve Gemlik Borusan Kampüs Koordinatörü Serdar Özkaleli ile İş Yaşamında Sosyal Sorumluluk söyleşisi ile Asım Kocabıyık anıldı.

Yapılan etkinliğin sonunda katılımcılara plaketleri verilerek Öğr. Gör. E. Murat TACAR Gemlik Denizcilik Topluluğu Başkanı Kaan AŞK ve ekibi ile Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencilerine teşekkür etti. Hint Okyanusunda yaşanan elim olayda hayatını kaybeden KPT. Bora EKŞİ’yi saygıyla andıklarını ifade etti.

(Son Güncelleme: 26 Aralık 2019)

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi Gemlik Belediyesi ilçenin beş farklı noktasında kurduğu halk büfelerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir