Gemlik Ülkü Ocaklarından Muhteşem Tiyatro
Gemlik Ülkü Ocaklarından Muhteşem Tiyatro

Gemlik Ülkü Ocaklarından Muhteşem Tiyatro

Gemlik Ülkü Ocaklarından Muhteşem Tiyatro

Gemlik  Ülkü Ocakları tarafından organize edilen, ‘Vatan Yahut Silistre ‘ adlı tiyatro gösterimi büyük ilgi gördü.

“Vatan Yahut Silitsre ” Adlı tiyatro oyunu Cemil Meriç Kültür Merkezinde izleyicinin beğenisine sunuldu.  Namık Kemal’ın Aynı adlı eserinden uyarlanan ‘Vatan Yahut Silistre ‘ adlı tiyatro eseri Gemlik  Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Baydar, MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, Ak Parti ilçe başkanı Şamil Yiğit, İl meclis üyeleri, İlçe meclis üyeleri,   Çesitli STK’lar, İlçe milli eğitim Müdürü  Mehmet Duran, Akademisyenler, Gemlik halkının  ve Ülkü Ocaklılarının yoğun katılımıyla düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Gemlik  Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Baydar “Gemlik’imiz  böylesi bir kültürel etkinlik ile buluşturmuş olmaktan ötürü Gemlik Ülkü Ocakları olarak kıvanç duyuyoruz.  Gayemiz; Türk Gençliğini her alanda donanımlı hale getirmektir. Çünkü biliyoruz ki, yarının müreffeh Türkiye’sini bizler inşaa edeceğiz”. Baydar konusmasına şu şekilde devam etti,  “Şunu da özellikle belirtmek isterim ki, gerçek sanatseverler Türk Milliyetçileridir, ithal fikir sahipleri değil. Bizler sanatçıları, Vatan bölücülüğüne Halkımızı ayrıştırıcılığa değil, birlestirmeye  bütünlestirmeye, Gençliğe yön vermeye yönelik olması inancındayız. Bir kez daha programımıza geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyor ve iyi seyirler diliyorum.Tanrı Türk’ü ve Türk’e yar olan Müslümanları korusun”  dedi.

(Son Güncelleme: 1 Temmuz 2019)

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi Gemlik Belediyesi ilçenin beş farklı noktasında kurduğu halk büfelerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir