CHP’den Cumhurbaşkanlığı Adaylarına İmza Desteği

CHP’den Cumhurbaşkanlığı Adaylarına İmza Desteği

CHP Gemlik İlçe Başkanlığı Cumhuriyet Halk Partisi’nden Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin mitinginin ardından toplu olarak ilçe seçim kurullarına gitti ve Cumhurbaşkanı adaylarına imzalarına destek oldu.
Bu imzalar demokrasinin gereğidir diye sözlerine başlayan CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar yaptığı açıklamasında “Bizler CHP seçmenleri olarak, İYİ Parti, Saadet Partisi ve imza karşılığı aday olmak amacında olan diğer cumhurbaşkanı adaylarına, ihtiyaç duydukları 100 bin imzaya ulaşmak için destek oluyoruz. Sadece Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin de ricası üzerine değil demokrasiye olan inancımız ve her partinin kendini bu seçimlerde ifade edebilmesi için Cumhurbaşkanı adaylarına imza veriyoruz. Bunun nedeni, iktidar partisi tarafından tıkanmak istenen demokrasimize nefes aldırmak, çok adaylı, çok renkli, diktatörlüğün değil, demokrasinin olduğu seçim ortamı yaratmak. İktidar tarafından seçimlere girmesi engellenen İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin yapıcı demokrasi mücadelesinde, daha önce de olduğumuz gibi yine üzerime düşeni yapıyor, bir kişinin iki dudağına bakmadığımız, özgürce nefes alabildiğimiz günlere adım adım yaklaşıyoruz” diye konuştu.
Tüm vatandaşların böyle bir demokratik süreçte adaylara imza vererek destek olmasının önemini vurguladı.(Son Güncelleme: 7 Mayıs 2018)

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’a Bursa’da yoğun ilgi

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’a Bursa’da yoğun ilgi

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’a Bursa’da yoğun ilgi Türkiye’nin yerli otomobili Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir