Belediye ve kadın girişimcilerden anlamlı işbirliği
Belediye ve kadın girişimcilerden anlamlı işbirliği

Belediye ve kadın girişimcilerden anlamlı işbirliği

Belediye ve kadın girişimcilerden anlamlı işbirliği

Ata tohumlarından üretilen domatesler, salça olarak ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

Gemlik Belediyesi tarafından, tohumları ayrıldıktan sonra ilçede faaliyet gösteren girişimci kadın derneklerine dağıtılan organik ve katkısız domatesler, dernek üyeleri tarafından salça haline getirildi. Kışlık salçalar, belediye ve dernekler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandı.

Gemlik’te dayanışmayı ön plana çıkaran önemli bir çalışma daha gerçekleşiyor. Gemlik Belediyesi’nin Adliye köyü üstlerinde kendi mülkiyetinde bulunan tarlada başladığı katkısız ve organik tarım faaliyetleri, ihtiyaç sahiplerine kışlık ürün olarak geri dönüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından tarım ilacı ve herhangi başka bir kimyasal madde kullanılmadan ata tohumlarından üretilen domatesler, gelecek yıl yeniden faydalanılmak üzere çekirdeklerinden ayrılmıştı. Tohumları ayrılan ve salçalık hale gelen yaklaşık 500 kilo domates, faaliyetleri ve yardım çalışmaları ile gerek Gemlik’te gerekse Bursa’da dikkat çeken tüm Gemlikli girişimci kadın derneklerine hediye edilmişti. Dernek üyeleri, sağlık tedbirlerine uyarak hijyenik şartlarda kilolarca domatesi kaynatıp salça haline getirdi.  Salçaları kendilerine değil, ilçedeki ihtiyaç sahiplerine ayıran dernek üyeleri, kavanozlarca salçayı yine ücretsiz olarak belirlenen ailelere ulaştırmaya başladı. Dernek üyeleri, böyle anlamlı bir çalışmaya sebep olduğu için Gemlik Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Başkan Sertaslan: “Girişimci kadınlar dayanışmanın önemli bir örneğini gösteriyor”

Girişimci kadın derneklerinin Gemlik’e hareket kattığını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “değerli hanımlar kendi ürünlerini hemşerilerimiz ile buluşturarak hem yöresel lezzetlere dikkat çektiler hem de üretime katılarak oldukça önemli çalışmalar gerçekleştirdiler. Biz de Gemlik Belediyesi olarak tüm derneklere eşit gerçekleştirmeye dikkat ettiğimiz desteğimizi sürdürüyoruz. Tohumlarını ayırdığımız domatesleri kendilerine teslim etmiştik. Onlar da kilolarca domatesi salça haline getirdiler. Üretilen çok miktarda salça derneklerin kendi ürünlerinde kullanılmayacak, dayanışmanın önemli bir örneği olarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaşacak. Bu güzel çalışmaya katkı sağladığımız için bizler de mutluyuz” şeklinde konuştu.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

GEMLİK ZABITASINA BIÇAKLI SALDIRI

GEMLİK ZABITASINA BIÇAKLI SALDIRI

GEMLİK ZABITASINA BIÇAKLI SALDIRI Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, özellikle halk pazarının kurulduğu günlerde dilenmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.