Gemlik Çimtaş'ta iş Kazası, 1işçi hayatını kaybetti
Gemlik Çimtaş'ta iş Kazası, 1işçi hayatını kaybetti

Gemlik Çimtaş’ta iş Kazası, 1 işçi hayatını kaybetti

Gemlik Çimtaş’ta iş Kazası, 1 işçi hayatını kaybetti

Gemlik’te bulunan Çimtaş çelik fabrikasında gece geç saatlerde meydana gelen olayda 1 işçi tonlarca ağırlıktaki borunun altında kalarak ağır yaralandı.

Mesai arkadaşları tarafından acil ambulansı ile ağır yaralı olarak Gemlik Devlet hastanesine kaldırılan 45 yaşındaki Yasin Çolak burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Çolak’ın cenazesi hastane morguna kaldırılırken, savcılık iş kazası ile alakalı soruşturma başlattı.

Öte yandan kazanın ardından hastaneye gelen Çolak’ın  bazı eski ve yeni iş arkadaşları Yasin abimiz  sırf malzeme acil diye yetersiz ve zayıf ekipmanlardan kaynaklı koca kulenin altında kalarak can verdi ve bugün suçlusu iş güvenliği ve sağlığı olan bölüm iken şuan tamamen suçu o malzemenin altında askeri ücrete çalışan işçiye yüklemeye çalışıyorlar. Sırf devletin işini yaptıkları için Çanakkale köprüsünden bahsediyoruz çoğu şeye göz yumuyorlar ve görmemezlikten geliyorlar. Geçenlerde de fabrikada yüze yakın arkadaşımız yemekten zehirlendi ama hala aynı firma ile çalışılmaya devam ediliyor ” Yetilileri göreve davet ediyoruz dediler.

(Son Güncelleme: 19 Temmuz 2020)

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi

Gemlik Belediyesi’nden simit fiyatına ramazan pidesi Gemlik Belediyesi ilçenin beş farklı noktasında kurduğu halk büfelerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir