BUDO GEMLİK UZATMADA KAZANDI
BUDO GEMLİK UZATMADA KAZANDI

BUDO GEMLİK UZATMADA KAZANDI

BUDO GEMLİK UZATMADA KAZANDI

Budo Gemlik Türkiye Basketbol 1. Ligi 2. haftasında Denizli deplasmanında normal süresi 79:79 biten müsabakada Merkezefendi Belediyeyi uzatma sonunda 86-85 yendi..

Merkezefendi Bld tempolu başlayıp farkı açsa da Budo Gemlik aradaki farkın açılmasına engel olamadı. Arkaya üçlükleri kaydeden Merkezefendi 11-2 seri yakaladı. İlk çeyrek 23-18 Merkezefendi üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci çeyrekte daha etkili olan Budo Gemlik periyodu 18-17 önde tamamlamasına rağmen. İkinci çeyrek 40-36 Merkezefendi Bld. üstünlüğüyle sona erdi.

Üçüncü çeyrek karşılıklı basketlerle başladı.Budo Gemlik rakibini kovalamaya devam ederek skora bir kez daha eşitlik getirse de Merkezefendi Bld cevap vererek 3. çeyreğe 55-50 Merkezefendi Bld üstünlüğüyle bitti

Son çeyrekte Gemlik, farkı tek topta tutmaya devam etti, 39 saniye kala Yunus Çankayanın üçlüğüyle öne gecti (77-76) son 3 saniye kalan Mehmet Özdoğan’ın üçlüğüyle maçı uzatmaya götürdü (79-79).

Kıran kırana geçen uzatmada 19 saniye kala Merkezefendi Umipig ile öne geçti (85-83). 2 saniye kala Yunus’un üçlüğüyle cevap veren Budo Gemlik 86-85 galibiyetle ayrılmasını bildi.
Budo Gemlik Basketbol bu sonuçla Yalova spor ve Merkezefendi bld. yenerek ligde 2te 2 yaptı

Öne çıkanlar..

Merkezefendi Bld Denizli Basket: Altan Erol 21 sayı, Dwight Coleby 19 sayı-14 ribaund, Gökhan Yazıcıoğlu 7 sayı-10 ribaund

Budo Gemlik Basketbol: Emre Tanışan 22 sayı-9 ribaund, Yunus Çankaya 20 say ı-7 ribaund-8 asist, Brian Tolefree 17 sayı-6 ribaund

Budo Gemlik Basketbol Kulübü Başkanı Berkay Bulut” Genç bir kadro ile mücadele ettiğimiz Türkiye Basketbol liginin 2. haftasında Merkezefendi Bld karşı alınan galibiyet bizi çok mutlu etti.
Amacımız belli mütevazı bir bütçe ile doğru işler yaparak ilçemizin tanıtımına katkı vermek. Gemlik için artık hiç birşey hayal değil . İfadelerini kullandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Ülkü Ocaklarından Başbuğun Doğum Günü Anısına Fidan Dikimi

Gemlik Ülkü Ocaklarından Başbuğun Doğum Günü Anısına Fidan Dikimi

Gemlik Ülkü Ocaklarından Başbuğun Doğum Günü Anısına Fidan Dikimi Gemlik Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Baydar …