Risk Raporu Nedir? Risk Raporu Ne İşe Yarar?
Risk Raporu Nedir? Risk Raporu Ne İşe Yarar?

Risk Raporu Nedir? Risk Raporu Ne İşe Yarar?

Risk Raporu Nedir? Risk Raporu Ne İşe Yarar?

Finansal dünyada en önemli kavramlardan biri de risk raporudur.  Risk raporu tüm bankalardaki toplam kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı borç ve limit durumunu öğrenebileceğiniz ve aynı zamanda ödemelerinizi sadece tek bir yerden takip etmenizi sağlayan bir rapordur. Bununla birlikte Findeks kredi puanını etkileyen faktörleri de bu rapor üzerinde görmek mümkün olabiliyor. Dolayısıyla finansal dünyada aktif hamleler yapanlar için risk raporunun çok fazla önem taşıdığını belirtebiliriz.

Findeks tarafından hayata geçirilen risk merkezi raporu ile pek çok farklı bilgiye ulaşabileceğinizi belirtelim. Eğer hangi bilgilere ulaşabileceğiniz konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki listeye hemen göz atabilirsiniz.

  • Kredi notunun ne yönde değiştiği
  • Kredi notunun Türkiye ortalamasıyla karşılaştırmasının sonucu
  • Kaç adet kredili ürüne sahip olunduğu
  • Kredili ürün çeşitleri
  • Tüm bankalardaki kredili ürünlerin toplam limit ve borç bilgileri
  • Kredili ürünlerinizin açık mı yoksa kapalı mı olduğu bilgisi
  • Kredili ürünlerin geçmiş ödeme performansı

Elbette bu bilgilerin tamamının risk merkezi raporu üzerinde görülebilmesi pek çok açıdan avantaj sağlıyor. Kişinin kendi finansal durumunu analiz edebilmesi, mevcut kredi ve kredi kartı durumunu değerlendirebilmesi, çok daha doğru hamlelerde bulunmaya olanak tanıyor. Özellikle yakın zamanda kredili ürün kullanmayı planlayanlar için söz konusu raporun daha fazla önem taşıdığını da belirtmemiz gerekiyor.

Findeks bu hizmetten faydalanılması için farklı paket seçenekleri de sunuyor. Klasik paket, Gold paket ve Premium paket seçeneklerini her yönüyle incelemek hatta güncel fiyatlarını öğrenmek için internet sitesini ziyaret etmek yeterli olacaktır. Zira bu sayede herkesin kendi beklentilerine, ihtiyaçlarına en uygun paketi seçmesi de mümkün olabilir.

Artık ticari dünyada bu ve benzeri kolaylıklardan faydalananların sayısında da belirgin bir artış oluyor. Finansal açıdan kişinin nasıl bir tablo izlediğini en hızlı ve en kolay şekilde belirlemenin yolu olan bu yöntemi siz de deneyebilirsiniz. Gayet makul bir bütçe ayırmanız bu avantajlardan istifade etmeniz için yeterli olabiliyor. Sadece bankalardaki toplam borcu görmek için bile risk merkezi raporundan faydalanabilirsiniz. Detaylar için Findeks internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

BUDO GEMLİK UZATMADA KAZANDI

BUDO GEMLİK UZATMADA KAZANDI

BUDO GEMLİK UZATMADA KAZANDI Budo Gemlik Türkiye Basketbol 1. Ligi 2. haftasında Denizli deplasmanında normal …