Cinsel İstismar Davasında Aile Olayın Peşini Bırakmıyor
   Cinsel İstismar Davasında Aile Olayın Peşini Bırakmıyor

   Cinsel İstismar Davasında Aile Olayın Peşini Bırakmıyor

   Cinsel İstismar Davasında Aile Olayın Peşini Bırakmıyor

2018 yılında Gemlik’te A.A.K. isimli öğretmenin gerçekleştirdiği iddia edilen cinsel istismar olayında, karar duruşmasının tarihi belli oldu.  Suçun vasfının da değiştiği ve iki ayrı istismarın tespit edildiğinin iddia edildiği olayla alakalı, mağdur çocukların aileleri yazılı açıklama yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Gemlik Ali Kütük Ortaokulunda, 2018 yılı Mart Ayında matematik öğretmeni olan A.K.K. isimli şahsın, aynı okuldaki iki öğrenciye karşı ”Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı” suçunu işlediğine ilişkin Bursa 12. Ağır Ceza Mahkemesinin 2018/831 sayılı dosyasının 28/11/2019 tarihli duruşmasına Bursa Barosu Çocuk Hakları Komisyonunun izleyici olarak katıldığı duruşmada, savcılık mütalaa vermiştir.

Savcılık Mütalaasında, ”Mağdurların istikrarlı beyanı, sanığa iftira atmalarını gerektirecek bir husumetlerinin bulunmaması, tüm dosya kapsamı ve toplanan delillerin incelenmesinde mağdurların öğretmenliğini yapan, aynı zamanda mağdurlara ikametinde özel olarak matematik dersi verdiği anlaşılan sanığın, eğitim ve öğretim vasfını kötüye kullanarak, cinsel haz almak amacı ile eylemlerine uyan TCK’nın 103/1,3 d maddesi uyarınca, her bir mağdur yönünden ayrı ayrı cezalandırılması” talep edilmiştir. Duruşma 18.02.2020 tarihine bırakılmıştır” denildi.

Öte yandan söz konusu olayla alakalı olarak 2018 yılında meydana gelen olayda, zanlı öğretmen bir süre tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmış, olayda 2 ayrı aile suç duyurusunda bulunmuştu. Olayın zanlısı öğretmen A.A.K. emekliye ayrılmış, bir kısım velide aileleri suçlayarak olayın olmadığını veya okul dışında olan söz konusu olayda okulun adının kullanılmasına da tepki göstermişti.

Olayın mağduru bazı ailelerde, öğretmenin yanı sıra okul idaresinin ve aynı okulda görev yapan başkaca öğretmenlerin de siyasi ve sendikal olarak korunduğunu öne sürerek, bizim çocuklarımıza kötü günler yaşatan ve adeta suçlu bizmişiz imajı çizenlerden de yargı önünde hesap soracaklarını ifade ettiler.

 

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Bursa'da elektrikli ve hibrit araç teknolojilerinde önemli işbirliği

Bursa’da elektrikli ve hibrit araç teknolojilerinde önemli işbirliği

Bursa’da elektrikli ve hibrit araç teknolojilerinde önemli işbirliği Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Bursa Ticaret ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir