Başkan Sertaslan şampiyon sporcuları kutladı
Başkan Sertaslan şampiyon sporcuları kutladı

Başkan Sertaslan şampiyon sporcuları kutladı

Başkan Sertaslan şampiyon sporcuları kutladı

Türkiye, Balkan ve Dünya sıralamalarında derece alan sporcular Başkan Sertaslan’ı ziyaret etti.

Gemlik Dojo Spor Kulübü sporcusu 11 yaşındaki Beyzanur Kahya, karatenin kumite dalında Türkiye ve Balkan şampiyonu, 15 yaşındaki Kadir Furkan Genç ise aynı dalda Dünya üçüncüsü oldu. Şampiyon sporcular, başarılarını Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ile paylaştı. Ziyarette Dojo Spor Kulübü Antrenörü Gökhan Özler ile Gemlik Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Kazım Bulut da hazır bulundu.

Başkan Sertaslan: “Hem spora hem derslerinize ağırlık verin.”

Genç sporcular ile makamında görüşen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Sertaslan, Gemport Gemlik Anadolu Lisesi öğrencisi Furkan ile Şehit Mehmet Koray Pınar Orta Okulu öğrencisi Beyzanur’u başarılarından dolayı tebrik etti. Başkan Sertaslan şöyle konuştu: “daha önce de söylediğimiz gibi, ilçemizin genç ve başarılı sporcuları ile anılmasını istiyoruz. Gemlik Belediyesi olarak spora ve sporculara desteğimiz artarak sürecek. Gençleri bu büyük ve önemli başarılarından dolayı kutluyorum. Kendilerini yetiştiren hocamızı da tebrik ediyorum. Fakat ülkemizde futbol dışında diğer sporların çok fazla maddi getirisi olmuyor. Bu yüzden gençlerin sporla ilgilendikleri kadar derslerine de ağırlık vermelerini, okullarından geri kalmamalarını, aynı başarıyı eğitim hayatlarında da göstermelerini diliyorum. Barışın ve huzurun kenti Gemlik, spor alanındaki üstün başarıları ile de anılacak.”

Kadir Furkan Genç, bir diğer sporcu İsmail Baran Tuncer ile Diyarbakır’da gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası’nda ilçemizi temsil edecek.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Şimşek: "Yapılan hesaplamalar emeklinin gerçek geçim sıkıntısını yansıtmıyor"

Şimşek: “Yapılan hesaplamalar emeklinin gerçek geçim sıkıntısını yansıtmıyor”

Şimşek: “Yapılan hesaplamalar emeklinin gerçek geçim sıkıntısını yansıtmıyor” TÜED Gemlik Şube Başkanı Ömer Şimşek, TÜİK …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir