AGD SİYER-İ NEBİ SINAV KAYITLARI BAŞLADI
AGD SİYER-İ NEBİ SINAV KAYITLARI BAŞLADI

AGD SİYER-İ NEBİ SINAV KAYITLARI BAŞLADI

AGD SİYER-İ NEBİ SINAV KAYITLARI BAŞLADI

 

Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen yurt genelinde Lise öğrencilerinin katılacağı Siyeri-i Nebi sınavı için kayıtlar başladı. Sınav ilgili ziyaretlere başlayan AGD Gemlik İlçe Teşkilatı, İlçe genelinde ki Liseleri ziyaret edip, bilgilendirmede bulundu.

AGD Gemlik İlçe Başkanı Caner Limon sınav ile ilgili şu açıklamada bulundu; ‘’Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır. Biz biliyoruz ki; Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar. Her genç; yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir’’ dedi.

Anadolu Gençlik Derneği tarafından gençlere peygamber sevgisi aşılamak ve O’nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtmak amacıyla düzenlenen yarışma, tüm Türkiye’de sınava başvuran tüm Lise öğrencilerine dönük olarak yapılacaktır. Türkiye genelinde ve ilçe bazında dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Kayıtlar; http://www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacaktır. Sınav tarihi 15 Aralık, son kayıt tarihi ise 15 Kasım olarak belirlendi.

Türkiye Derecesinde Ödüller;

 

-1. lik Ödülü ; 5 Bin Türk Lirası

-2. lik Ödülü; 4 Bin Türk Lirası

-3. lük Ödülü; 3 Bin Türk Lirası

-4. lük Ödülü; 2 Bin Türk Lirası

-5. lik Ödülü; Bin Türk Lirası

 

Bursa Derecesinde Ödüller;

 

-1. lik Ödülü ; 1.000 Türk Lirası

-2. lik Ödülü;  750 Türk Lirası

-3. lük Ödülü; 500 Türk Lirası

-4. lük Ödülü; 300 Türk Lirası

-5. lik Ödülü;  150 Türk Lirası

 

 

Gemlik Derecesinde Ödüller;

 

-1. lik Ödülü ; 750 Türk Lirası

-2. lik Ödülü;  500 Türk Lirası

-3. lük Ödülü; 250 Türk Lirası

 

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor Gemlik Karsak deresinde bayram öncesi başlatılan temizlik çalışmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir