Dört ayağını bağlayıp denize attılar
Dört ayağını bağlayıp denize attılarBursa'nın Gemlik ilçesinde 4 bacağı bağlanarak, denize atılan bir yavru köpek ölüsü görenleri hayrete düşürdü. Yaşanan vahşet hayvanseverlerin ve vatandaşların tepkisini çekti.

Dört ayağını bağlayıp denize attılar

Dört ayağını bağlayıp denize attılar

Gemlik Kumsaz’da e 4 bacağı bağlanarak, denize atılan bir yavru köpek ölüsü görenleri hayrete düşürdü. Yaşanan vahşet hayvanseverlerin ve vatandaşların tepkisini çekti.
Gemlik‘te geçen hafta perşembe günü bir evin bahçesine girdiği için kafasından darbe alarak öldürülen kedinin ardından ayakları bağlanmış köpek yavrusunun da ölüsü karaya vurdu. Pazar sabahı sahilde yürüyüş yapan vatandaşlar tarafından bulunan yavru köpeği görenler yetkililere haber verildi. Olay yerine gelen ekipler şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için soruşturma başlatırken, kısa adı BUHAYDER olan Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği Derneği savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Olayın duyulmasının ardından inceleme ve basın açıklaması yapmak için Kumsaz Sahiline giden Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği üyeleri başka bir olaya tanık oldu. Aynı yerde bir köpek ölüsünün daha bacakları bağlı şekilde denizden karaya vurduğunun haberini aldı.

Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği yönetimi ve üyeleri, Bursa Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunurken, BUHAYDER Başkan Yardımcısı Şükrü Yaşar, “Derneğimize bu aralar çok sık gelen ihbarlardan bir tanesi daha geldi. Bir kedi yavrusu başına sert bir cisimler vurularak öldürüldü. Bunun üzerine kısa bir süre önce arkadaşlarımızla bir araya gelerek basın açıklaması yapmak için olay yerine gittik. Pazar günü karşılaştığımız manzara bizi daha da fazla üzdü. Aynı yerde bir köpeğimizin de aynı yerde bacakları bağlanarak denize atıldığını ve boğularak öldürüldüğünü gördük. 3 gün arayla iki vahşet yaşandı. Artık bu vahşetlerin son bulmasını istiyoruz. Hayvanları gerçekten koruyan yasaların çıkmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'ten  Giresun’a kadar bisikletle geldi

Gemlik’ten  Giresun’a kadar bisikletle gitti…

Gemlik’ten  Giresun’a kadar bisikletle gitti Gemlik’te  yaşayan ve doğduğu topraklara özlem duyan Giresunlu Celal Aktaş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir