Gemlik Zeytini Kalite Yarışması Başladı
   Gemlik Zeytini Kalite Yarışması Başladı

   Gemlik Zeytini Kalite Yarışması Başladı

   Gemlik Zeytini Kalite Yarışması Başladı

Bu yıl 5. düzenlenecek olan Gemlik Zeytin Festivali kapsamında Gemlik Ticaret Borsası tarafından organize edilen Gemlik Zeytini Kalite Yarışması’nın başvuruları başladı. Gemlik Zeytin’ininin değerine değer katması amaçlanan bu yarışmanın detayları ve başvuru şartları  borsa tarafından açıklandı.

Gemlik sınırlarında zeytinlik tapusu olan ya da ÇKS belgesine sahip müstahsillerin katılabileceği yarışmada son katılım tarihi 23.08.2019 tarihi diye belirlenmiş olup başvurular Gemlik Ticaret Borsasına yazılı olarak yapılacaktır.  Numunelerle başvuracak olan katılımcılar, belirlenen kurallarla değerlendirmelerin sonucunda seçilecek olan birinci, ikinci ve üçüncü dereceye giren numune sahiplerinin 250 kg zeytinleri açık artırmayı hak kazanacaktır. Ayrıca dereceye giren katılımcılar 1 Eylül 2019 Pazar günü festivalde açıklanıp plaket ile ödüllendirilecektir.

Katılımın yüksek olması beklenen bu önemli yarışmanın Gemlik Zeytini tanıtımı için önemli yere sahiptir. Yarışmaya başvuran katılımcılar tüm detaylara ve başvuru formuna www.gemliktb.org.tr adresinden ve muhtarlıklar ulaşabilirler.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Efsane eğitimcinin adı sokağa verildi

Efsane eğitimcinin adı sokağa verildi

Efsane eğitimcinin adı sokağa verildi Gemlikli eski il Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Seyhan’ın adı Umurbey’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir