Gemlikliler gökyüzünü izledi
Gemlikliler gökyüzünü izledi

Gemlikliler gökyüzünü izledi

Gemlikliler gökyüzünü izledi

Zeytin Dalı Meydanı’nda kurulan teleskoplarda ay ve gezegenleri izleyen Gemlikliler, atölye ve planetaryumda gökyüzü ve yıldızlar hakkında yeni şeyler keşfetti, astronot ile fotoğraf çekildiler.

Gemlik Belediyesi ve Bursa Amatör Astronomi Kulübü (BAAK) işbirliği ile gerçekleşen Gökyüzü Gözlem Şenliği Zeytin Dalı Meydanı’nda gerçekleşti. Havanın kararmasıyla meydana toplanan Gemlikliler, astronomi ve yıldızlar ile ilgili çeşitli etkinliklere katıldılar.

Gemlik’e astronot geldi!

Gökyüzü Gözlem Şenliği’ne Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, meclis üyeleri, Bursa Amatör Astronomi Kulübü üyeleri ve çok sayıda Gemlikli katıldı. Yıldızları izlemek için sıraya giren vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Meydanda kurulan teleskoplarda Dünya’nın uydusu Ay’ı izleyen Gemlikliler, ay yüzeyindeki kriter ve yükseltileri yakından görmek imkanı bulurken Jüpiter ve Satürn’ü de incelediler. Öte yandan kurulan çadırdaki atölye çalışmalarına çocukları ile katılan Gemlikliler astronomi ve uzay bilimleri üzerine eğlenceli ve bilgilendirici faaliyetler gerçekleştirdiler. Planetaryumda ise yıldızlar ve gökyüzü modellerini izleme imkânı bulan vatandaşlar eğlenceli dakikalar yaşadı.

Bursa Amatör Astronomi Kulübü hakkında bilgi veren dernek başkanı Ayhan Vardar, gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında örnekler aktararak Gemlik Belediyesi ve katılan vatandaşlara teşekkür etti. Gemlik’te farklı etkinlikler yapılmasının da gerekli olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise vatandaşların bilime olan merakına dikkat çekerek Gemlikli çocukların yeni şeyler keşfetmeye hazır olduklarını, benzer etkinliklerin devam edeceğini dile getirdi.

(Son Güncelleme: 9 Ağustos 2019)

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Silahla Yaralama Zanlısı Tutuklandı..

Silahla Yaralama Zanlısı Tutuklandı..

Silahla Yaralama Zanlısı Tutuklandı.. Yalova’nın Armutlu ilçesinde meydana gelen olayda, D.D. isimli şahsı yaralayan zanlı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir