Anasayfa / Gemlik Haber / Zeytin Atıkları Mahallelerde Tepkiye Yol Açıyor
Zeytin Atıkları Mahallelerde Tepkiye Yol Açıyor
Zeytin Atıkları Mahallelerde Tepkiye Yol Açıyor

Zeytin Atıkları Mahallelerde Tepkiye Yol Açıyor

Zeytin Atıkları Mahallelerde Tepkiye Yol Açıyor

Gemlik’te çeşitli bölgelerde evlerin altında bulunan havuzlardan satılan zeytinlerin çilesini bazen mahalleli çekiyor. Tüccarlar tarafından zeytinlerin havuzdan çekilmesinin ardından temizlenmeyen atıklar, sokaklarda evlere kadar etki ediyor.

Evlerimiz Koktu

Son olarak Dr. Ziya Kaya Mahallesi Çiğdem Sokakta yaşanan olay, sokak sakinlerinin tepkilerine neden oldu. Sokakta bulunan bir depodan zeytin çekilmesinin ardından ”kekre” olarak tabir edilen zeytin havuzundaki suyun sokağa salınması hem çeşitli haşeratı çevresine topladı, hem de sokakta ciddi bir kirliliğe yol açtı. Mahalle sakinlerinin kirlilik dışında şikayetlerinin başında da koku geldi. Evlerinde pencere açamadığını iddia eden Çiğdem Sokak sakinleri, benzer durumlarda duyarlı olunması gerektiğini, tüccarın ve zeytin üreticisin zararlarının kendilerine yansımaması gerektiğini vurguladılar.

Farklı Bölgelerde de Yaşananıyor

Benzer durum Gemlik’in pek çok mahallesinde yaşanırken, vatandaşlar hem üreticilerden, hem de tüccardan konu ile alakalı dikkatli olmasını beklerken, yetkililerin de konu ile alakalı çözüm oluşturmasını talep ettiler.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Dernekler Platformundan Gemlikspor'a Kahvaltı

Dernekler Platformundan Gemlikspor’a Kahvaltı

Dernekler Platformundan Gemlikspor’a Kahvaltı Gemlik’te hemşeri derneklerinden oluşturulan Gemlik Hemşeri Dernekleri Platformu, Süper Amatör Kümede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir