Anasayfa / Gemlik Haber / Kent Konseyi özel çocukları önemsiyor
Kent Konseyi özel çocukları önemsiyor
Kent Konseyi özel çocukları önemsiyor

Kent Konseyi özel çocukları önemsiyor

Kent Konseyi özel çocukları önemsiyor

Kent Konseyi özel çocuklara balık tutmayı öğretecek.

Mualla Çiğdem başkanlığında kurulan Engelsiz Meclisi ilk etkinliğini gerçekleştirecek. Engelsiz Meclisi, Cuma akşamı İskele Meydanı’nda özel çocuklarımıza balık tutmayı öğretecek. İskele Meydanı’nda gerçekleşecek etkinlikte veliler ve öğretmenleri gözetiminde balık tutacak çocuklar keyifli anlar yaşayacak.

“Engelliler daha etkin rol almalı”

Konuyla ilgili konuşan Gemlik Kent Konseyi Engelsiz Meclisi Başkanı Mualla Çiğdem, Gemlik’te yaşayan ve çeşitli engellere sahip özel çocukların toplumda daha fazla yer almaları ve kozalarından çıkmaları için bu tip etkinliklerin son derece önemli olduğunu, Kent Konseyi olarak çocuklara yönelik faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.

“Tüm bireyler aynı derecede önemli ve kıymetlidir”

Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya ise gerçek engellerin kalplerde olduğunu belirterek her bireyin gerek ilçemiz gerek ülkemiz için aynı derecede önemli ve kıymetli olduğuna dikkat çekt. Gürhan Çetinkaya, “Kent Konseyi’miz bünyesinde kurduğumuz Engelsiz Meclisi, gerçekleştireceği bu ilk etkinlikte engelli bireylerin toplumda daha etkin rol almalarını amaçlıyor. Bizler bu bireylerin toplumdan kopmamalarını, günlük hayatta daha fazla yer almalarını istiyoruz. Bu amaçla, özel çocuklarımızın balık tutmayı öğreneceği etkinliğimiz sonrasında çalışmalarımız artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Dernekler Platformundan Gemlikspor'a Kahvaltı

Dernekler Platformundan Gemlikspor’a Kahvaltı

Dernekler Platformundan Gemlikspor’a Kahvaltı Gemlik’te hemşeri derneklerinden oluşturulan Gemlik Hemşeri Dernekleri Platformu, Süper Amatör Kümede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir