Kurban Kesim alanları belirlendi
Kurban Kesim alanları belirlendi

Kurban Kesim alanları belirlendi

Kurban Kesim alanları belirlendi

Gemlik’te kurban kesim noktaları belirlendi.

Gemlik Belediyesi, Kurban Bayramı’nda kesim yapılabilecek yerleri belirledi. Buna göre Gemlik’te kurban kesilecek yerler Muratoba Kurban Pazarı, Fatih Talebe Yurdu, Perşembe Pazarı, Burak Oto Yıkama, Cumhuriyet Mahallesi 414. Sokak, Ayşe Ziver Karataş Camii, Kumla Eski Mezbahane ve Kurşunlu Tahtalı Çarşı olarak belirlendi.

Gemlik İlçe Sağlık Müdürlüğü, Gemlik İlçe Tarım Müdürlüğü, Gemlik Kaymakamlığı ve Gemlik Belediyesi tarafından oluşan komisyona göre kesim alanı dışında kalan sokak araları, yeşil alanlar, dere kenarları gibi yerlerde kesim yapılması kesinlikle yasaklanırken kurallara aykırı kesim yaparak gerek kendilerini gerekse çevresindekileri tehlikeye atanlar hakkında cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Muratoba mevkiindeki Kurban Pazarı’nda satışların devam ettiği ve pazar alanına ücretsiz ulaşımın devam ettiği hatırlatılırken Muratoba Kurban Pazarı’nda isteyen vatandaşların Gemlik Belediyesi tarafından görevlendirilen kasaplara kesim yaptırabileceği kaydedildi. Kesim hizmeti küçükbaş hayvanlar için 100 Lira, büyükbaş hayvanlar için 450 Lira olarak belirlendi.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Koçak Vefat Etti

Koçak Vefat Etti

Koçak Vefat Etti Gemlik Belediyesi Eski başkan yardımcılarından Nazmi Koçak vefat etti. Refik Yılmaz’ın başkanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir