Kent Konseyi Gençlerinden Gazetemize Ziyaret
Kent Konseyi Gençlerinden Gazetemize Ziyaret

Kent Konseyi Gençlerinden Gazetemize Ziyaret

Gemlik Kent Konseyi Gençlerinden Gazetemize Ziyaret

Gemlik Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Cemal Said Kardaş ve yöneticileri Gemlik Gündem Gazetesini ziyaret ettiler. Ziyarette Gazetemiz sahibi ve Genel Yayın yönetmeni Hurşit Topal ile görüşen Kardaş her durumda istişare ederek Gemlik gençliğine hizmet edeceklerini söyledi.

Kardaş, “Gemlik’te yeni dönem Kent konseyi Gençlik Meclisi kurma çalışmaları geçtiğimiz hafta karar defterine işlenip Başkan ve Başkan yardımcıları atanması kararı ile birlikte başlanmıştır.

Yeni dönemde Gençlik meclisini oluşturmak için Gemlik ilçesinde faaliyet gösteren hemşehri dernekleri, siyasi parti gençlik kolları, Uludağ Ünüversitesi Gemlik kampüsünde yer alan fakülte, yüksek okullar ve lise düzeyinde eğitim veren tüm devlet ve özel eğitim kurumların öğrenci başkanları olmak üzere bir kız bir erkek göndermeleri rica edilmektedir.

Yeni dönemde gençlik meclisin en önemli amacı nüfuzun büyük bir bölümünü oluşturan gençlerin demokrasiye daha iyi tanımaları ve demokratik yaşama katılımlarını sağlamak, yaşadıkları şehirdeki durum ve olaylar hakkında fikir sahibi olmaları ve bu fikirleri beyan etmeleri, gelecekte hayat kuracakları şehrin sorunları için çözüm önerileri sunmak olacaktır.

Farklı etnik ve kültürel yapıları içinde barındıran ilçemizin gençlerine kültürel ve sosyal manada destek verilmesi, köklerin geldiği toprakların kültürünün kaybolmaması Gençlik Meclisinin diğer bir çalışma alanı olacaktır.

Bu ve bunun gibi konulardan dolayı bizlerin;

Misyonumuz:

Gemlik Gençlik Meclisi olarak gönüllülük ve şeffaflık esasına dayalı; okuyan, araştıran, düşünen, özgüveni yüksek, sanata ve bilime gönül vermiş, gelişmelere açık, farklılıklara saygılı, yenilikçi, ahlaklı, üretici, kaynakları etkin ve doğru kullanan, çevreye duyarlı, yaşadığımız toprakların kültürel, tarihsel, bilimsel açıdan önemini kavrayan, bize bırakılan mirasın ve sorumluluğun farkında olan Gemlik Gençliği yetişmesine katkıda bulunmaktadır.

Vizyonumuz:

Şimdi ve gelecekte; gençliğin beklentilerini ve ihtiyaçlarını tespit ederek bilinçli, özverili ve gönüllü gençliğe öncü olacak bir gençlik meclisi olmak.

Bügünün gençleri lakin yarının yöneticisi, amiri, anne ve babaları olacak tüm Gemlikli hemşerilerimizin sorunları ile ilgilenmek için talip olduğumuz bu görevde herkesin katkı ve önerilerini bekliyor ve kamuoyuna saygı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi

 

Gazetemiz sahibi ve Genel Yayın yönetmeni Hurşit Topal’da Kardaş ve ekibine başarı dileyerek, istedikleri zaman ve durumda her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

PSİKOLOG!

PSİKOLOG!

PSİKOLOG! Pandeminin gölgesinde ilerleyen ülke ve dünya gündeminde mutlu bir güne daha uyanıyoruz her sabah! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir