Gemlik’te önümüzdeki dönem masaya yatırılıyor
Gemlik’te önümüzdeki dönem masaya yatırılıyor

Gemlik’te önümüzdeki dönem masaya yatırılıyor

Gemlik’te önümüzdeki dönem masaya yatırılıyor

Gemlik Belediyesi, Gemlik’in önümüzdeki dönemine yön verecek Stratejik Plan çalışmalarına başladı.

Gemlik Belediyesi’nin gerçekleştireceği hizmetleri belirlemek amacıyla ilçenin ihtiyaçlarını, halkın ve sivil toplum kuruluşlarının taleplerini, Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın seçim döneminde Gemliklilerin beğenisine sunduğu “Uğurlu Projeler”de izleyeceği yolun belirleneceği Stratejik Plan için ayrıntılı bir çalışma yürütülüyor.

Bu çalışmalar kapsamında daire müdürleri ile bir araya gelen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçenin geleceği için oldukça önemli olan ve kanunla da belirlenen planın hazırlanmasında belediye personeline eğitim verilmesi talimatını verdi. Her müdürlükten görevlendirilen personeller, planın hazırlanmasında izlenecek yolu ve Gemlik için son derece önemli olan bu çalışmanın ayrıntılarını kavramak amacıyla Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda bir araya geldi. Konuyla ilgili eğitim Özel Kalem Müdürü Kemal Atan tarafından verildi.

Stratejik Plan’da tüm Gemlik etkili olacak

Uygulama şekli kanunla belirlenmiş olan Stratejik Plan’ın Gemlik’in gelecek beş yılına yön vereceğini belirten Başkan Sertaslan “katılımcı, hesap verilebilir ve şeffaf bir yönetim anlayışımız var. Hedef odaklı planlı bir çalışma yöntemi olan stratejik planlama çalışması için Gemlik Belediyesi birim müdürleri ve çalışanları bir araya gelerek stratejik yönetim konulu eğitim aldılar.  2020 – 2024 Stratejik Planı için kentin tüm paydaşları ile görüşmeyi hedefliyoruz. Gemlik Belediyesi olarak muhtarlar, kamu kurumları, sivil toplum ve kanaat önderleri ile bir araya gelerek Gemlik için hedefleri birlikte görüşüp planlayacağız” şeklinde konuştu.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Yıldız; Darbeler, Bağımsız Türkiye’nin Önünü Kesmiştir

Yıldız; Darbeler, Bağımsız Türkiye’nin Önünü Kesmiştir

Yıldız; Darbeler, Bağımsız Türkiye’nin Önünü Kesmiştir Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanlığı 27 Mayıs Darbesi’nin yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir