Gemlik Kurban Pazarında yoğun çalışma 
Gemlik Kurban Pazarında yoğun çalışma 

Gemlik Kurban Pazarında yoğun çalışma 

Gemlik Kurban Pazarında yoğun çalışma 

Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çalışmalarına hız vererek pazar hazırlıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Muratoba Mahallesi’nde 31 bin metrekarelik kurban pazarı alanı olarak belirlenen noktada alt yapı çalışmalarında sona geldi. Kurban pazarının kurulacağı alanda yol çalışması ve asfalt serimi yapan ekipler, geniş bir alanda yoğun çalışma yürütüyor. Kısa bir süre sonra kurban çadırlarının kurulacağı alanda, hayvan sahiplerinin ihtiyaçlarını giderebileceği tuvalet, duş ve benzeri tüm detaylar düşünüldü. Gerekli çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte hayvan çadırları kurularak, Kurban Bayramı için kurbanlıklar satışa sunulacak.

“Kurban pazarı çile olmaktan çıkacak”

Gemlik’te kurban alış satışının önceki senelerde adeta çileye dönüştüğünü belirten Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Fen işleri müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları çalışmalar neticesinde bu sene sorunların birçoğunun halledildiğini kaydetti. Giriş ve çıkışlarının düzene girdiği, alana gelen besicilerin doğal ihtiyaçları olan tuvalet ve banyo ihtiyaçlarının karşılaması için alanlar oluşturduğunu belirten Başkan Sertaslan, kurban pazarı olarak adlandırılan bölgenin ileri ki dönemlerde Gemlik’teki besiciliğin de merkezi olacağının altını çizdi.

 

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

TARİHİ ÇINAR DEVRİLDİ

TARİHİ ÇINAR DEVRİLDİ

TARİHİ ÇINAR DEVRİLDİ Gemlik’te tarihi çınar sabah saatlerinde etkili olan rüzgar ve fırtına dolayısıyla devrildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir