Genç basketbolcular kupalarıyla belediyede
Genç basketbolcular kupalarıyla belediyede

Genç basketbolcular kupalarıyla belediyede

Genç basketbolcular kupalarıyla belediyede

Gemlikspor Basketbol takımı Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ı makamında ziyaret etti. Bursa’da çeşitli dereceler alan genç sporcular kupalarını Başkan Sertaslan ile paylaştılar.

Gerek Gemlik gerekse Bursa’da fırtına gibi esen Gemlikspor basketbol takımı oyuncuları ziyarete antrenörleri İbrahim Tokgöz ile birlikte geldiler. Görüşmede konuşan İbrahim Tokgöz 2008 doğumlu sporcular ile yeni bir takım kurduklarını belirterek 97 lisanslı oyuncuya ulaştıklarını söyledi. Tokgöz şöyle konuştu, “2004 doğumluların olduğu takımımız ilk maçlarında zorlansalar da toparlanarak Bursa üçüncüsü oldular. 2008 doğumlu takımımız ise ikincilik derecesi aldı. Bu yıl takımlarımızla 111 maça çıktık. Her gün bir maça çıksak 111 gün oynadık diyebiliriz. İlçemizde sportif alanda gerçekleşen faaliyetler ve ilerlemeleri memnuniyetle karşılıyoruz. Pek çok spor tesisimiz var. Ama tam kapasiteli bir spor salonumuz henüz yok. Sizlerden ricamız içerisinde duşu, soyunma odaları ve ihtiyaç duyulan diğer ekipmanları bulunan gelişmiş bir spor tesisini ilçemize kazandırmanız.”

Başkan Sertaslan, “sporda önemli olan dostluk ve centilmenliktir”

Gençlerin sportif faaliyetlerde bulunmasını önemsediklerini belirten Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise Gemlik’in bu faaliyetler için yeterince kaynağa sahip olduğunu söyleyerek üzerine düşeni yapacaklarını dile getirdi. Başkan Sertaslan konuşmasını şöyle sürdürdü, “Gemlik, spor alanında şanslı bir yer. İlçemizde her yıl 1500 öğrenci okula başlıyor. Birinci sınıfa başlayan bu öğrenciler aslında spor kulüpleri için yeni sporcu demek. Ayrıca sizin alanınız basketbol daha nezih bir izleyici kitlesine sahip. Bütün spor faaliyetleri böyle olmalı. Küfür, tartışma, gürültü olmamalı. Kupa alıp almamanız, büyük başarılar elde edip etmemeniz de o kadar önemsenecek şeyler değil. Tabii ki aldığınız dereceler ile, elde ettiğiniz başarılar ile hepimiz gurur duyuyor ve daha iyisini yapmanız için destek oluyor. Fakat sporda önemli olan sportmenliği, centilmenliği, dostluk ve kardeşliği bir hayat tarzı haline getirmektir. Ben sizin böyle olacağınıza eminim.”

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor Gemlik Karsak deresinde bayram öncesi başlatılan temizlik çalışmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir