Gemlik Kumsaz'da Suriyelilerin Deniz Sefası
Gemlik Kumsaz'da Suriyelilerin Deniz Sefası

Gemlik Kumsaz’da Suriyelilerin Deniz Sefası

Gemlik Kumsaz’da Suriyelilerin Deniz Sefası

Suriye’de yaşanan iç savaş sonrasında Türkiye’ye gelen Suriyeli mültecilerin önemli bölümü de Bursa ve çevresini tercih etmişti. Son üç yıldır yaz aylarında sahil bölgelerini mesken tutan Suriyelilerin, Kumsaz plajına da ilgileri sürüyor.

Suriyeli Gençler Halay Ve Nargile İle Eğlendi

Bayram tatili dolayısıyla Gemlik ve çevresindeki tatil bölgeleri dolarken, Kumsaz Bölgesi ise Suriyelilerin öncelikli tercihi oldu. Sahilde Nargile eşliğinde piknik yapan Suriyelilerin, eğlenceli tavırlar sergilemesi de dikkatlerden kaçmadı. Bir kısım Suriyeli gencin de halay çekmesi kumsalda bulunanların dikkatinden kaçmadı.

Bu yaz ne olacak?

Gencali ve Kumsaz bölgesinde yaşayan vatandaşlar yaz dönemindeki kötü görüntü ve düzensizlikten şikâyet ederken, çevrede çadırlar kurulması ve konunun işgale gelmesinden yana da rahatsızlık duyduklarını belirttiler. Bölgede bulunan oyun parkları ve Büyükşehir tarafından yapılan yerlerin de çadır olarak kullandığı ve çoğunun zarar gördüğü de öne sürüldü.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor Gemlik Karsak deresinde bayram öncesi başlatılan temizlik çalışmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir