Ak Parti Teşkilatından Açıklama

Ak Parti Teşkilatından Açıklama

Ak Parti Teşkilatından Açıklama

Gemlik Ak Parti ilçe teşkilatı ilçe merkezinde akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk Bayrağının basılı olduğu brandanın indirilmesi ve indirilip toplanırken çiğnenmesine tepki gösteriler.

Ak Parti ilçe başkanlığı imzalı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Göreve başlayalı henüz 12 gün olan Gemlik’in CHP’li yeni Belediye Başkanı “kardeşlik, barış” masallarıyla gelip söyledikleriyle çelişen icraatlarına hız kesmeden devam etmektedir. Gelir gelmez CHP’li Belediye Başkanı Uğur Sertaslan Anayasanın 104. Maddesine göre Devletin başı olan ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’nin birliğini temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımızın TÜRK BAYRAKLI görselini meydandan indirilmesi talimatını vermesiyle kalmayıp kin ve nefretle afişin çiğnenmesine izin ve/veya müsaade etmiştir. Yurtdışına dünya liderlerinin içinde bayrağını yere düşürmeyen bir lideri hazmedemeyen CHP’li Gemlik Belediye Başkanı gerçek yüzünü ortaya koymuştur. Tüm Gemlik’li hemşehrilerimize soruyoruz Uğur Sertaslan’ın tavrı ve iradesi olmasa Sayın Cumhurbaşkanımızın TÜRK BAYRAĞI afişini indirenler bu hadsizlikte bulunabilirler mi? Uğur Sertaslan “barış ve kardeşlik” projesini sadece kendi çevresi için mi hedeflemektedir? Bu zihniyet ile her 5 sene de bir afiş iner bir afiş gelir. Gemlik’in kaybedecek tek bir günü bile yokken taze Belediye Başkanı üst geçitteki 15 Temmuz ve meydandaki Cumhurbaşkanımızın TÜRK BAYRAKLI afişini kaldırarak içindeki nefreti, kini ve irini kusmuştur. Gemlik halkı Uğur Sertaslan’dan afiş indirmesini değil vaat ettiği projeleri hayata geçirmesini beklemektedir. Mehmet Sertaslan’ı tüm Gemlik’in Belediye Başkanı olmaya, 12 günlük kısa sürede yaptığı korkunç hatalardan derse çıkarmaya ve “en büyük projem barış ve kardeşlik” diyen kendisini öncelikle Türk Milletinin millî ve manevî değerleriyle barışmaya çağırıyoruz”.

 

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gemlik’e Geliyor..

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gemlik’e Geliyor… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 18 Temmuz Cumartesi günü Bursa’ya ve Gemlik’e …

1 yorum

  1. Avatar
    Mücahit karabaş

    Soruyorum Cumhuriyeti kuran laiklik ilkelerine ve temellerine dayalı bir devlet kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün TÜRK BAYRAĞI NEDEN YOK.. Sn. Cumhurbaşkanın bayrağı değilde Atatürkün bayrağı kaldırılsaydı kimse ses çıkarmayacaktı. Zaten pek çok akpnin belediyelerinde herhangi bir Atatürk posteri yada bayrağı yok bizde bu iktidardan Atatürk ilke ve inkilaplarının uygulanmasını istiyoruz heryerde ampül resmi görmek değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir